Genel

Bakan Vedat Bilgin’den son dakika asgari ücret ve EYT açıklaması geldi! Düzenlemeler ne zaman meclise gelecek?

Editörün SeçtikleriGündem

Bakan Vedat Bilgin’den son dakika asgari ücret ve EYT açıklaması geldi! Düzenlemeler ne zaman meclise gelecek?

Milyonların gözü kulağı EYT (emeklilikte yaşa takılanlar) düzenlemelerinde ve Ocak ayında asgari tutara uygulanacak zam tutarında. Bilindiği suretiyle asgari tutara Temmuz ayında yıl ortası ara zammı uygulanmıştı. Gelen %30’luk ara zam ile beraber net asgari ücret 5.500 TL’ye yükseltilmişti. Öte taraftan geçtiğimiz aylarda 3600 ek gösterge düzenlemesi tamamlanmıştı ve gözler bu aşamadan sonrasında EYT düzenlemelerine çevrildi.

Vatandaşlar EYT düzenlemelerinde ne tür adımlar atıldığını, hangi aşamaya gelindiğini araştırırken, Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den eleştiri asgari ücret ve EYT düzenlemesi açıklaması geldi. Bakan Bilgin, asgari ücret için tarih verirken, EYT mevzusunda da detaylar paylaştı. İşte detaylar…

“TOPLUMUN SORUNLARINI ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ”

1663929317 521 Bakan Vedat Bilginden son dakika asgari ucret ve EYT aciklamasi

Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Aydın’da 2023’e Doğru Kent Buluşmaları etkinliğinde enflasyon, asgari ücret ve EYT düzenlemelerine ilişkin eleştiri açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Bilgin söz mevzusu açıklamasında, “Dünyadaki büyük krizler, Batının hegemonyasının çöküşünün belirtisidir. Yeni bir dönem başlıyor. Toplumun sorunlarını, problemlerini çözmek zorundayız. Pandemiden sonra dünyada meydana gelen 2 büyük problem var. Biri enerji krizi, diğeri de tedarik sorunlarıyla ortaya çıkan üretim ve enflasyon krizi” sözlerini dile getirdi.

BAKAN BİLGİN’DEN ASGARİ ÜCRET VE EYT AÇIKLAMALARI

Bakan Vedat Bilginden son dakika asgari ucret ve EYT aciklamasi

Enflasyon açıklamalarının peşinden Bakan Bilgin, “Kararlı bir şekilde üreticilerimizi koruyan bir sosyal politika uyguluyoruz. Türkiye tarihinde ilk kez asgari ücreti yüzde 50 artırdık. Daha sonra asgari ücretteki vergiyi kaldırdık. Bu da yetmedi, asgari ücrete yüzde 30 ara zam yaptık. Aralık ayı geliyor, yeniden değerlendirip konuşacağız. Hiç kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz” dedi.

EYT ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, “Sosyal Güvenlik alanındaki tüm mağduriyetlerini giderecek çalışmalar yapıyoruz. EYT’yi Aralık ayında meclise getireceğiz, onu tarihe karıştırıyoruz. Hiç kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri