Genel

Brent petrol çok sert düştü! Akaryakıt ve otogaza görülmemiş indirim: Benzin motorin ve LPG’ye indirim yapıldı

Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Brent petrol çok sert düştü! Akaryakıt ve otogaza görülmemiş indirim: Benzin motorin ve LPG’ye indirim yapıldı

Brent petrol ile ilgili gözler Ocak ayına çevrilirken brent petrol fiyatlarının Ocak ayında düşüşe geçerek sürücülere bayram ettireceği ifade ediliyor. Merkez bankaları faiz artırımını hızlandırdıktan sonrasında petrol tutarları da düşüşe geçmeye başladığı belirtilerek Ocak ayından itibaren ilk kez ABD ham petrolün 80 doların, Brent petrolün de 85.5 doların altına düşmüş olduğu aktarıldı.

BRENT PETROLDE SERT DÜŞÜŞ

Brent petrolün varil fiyatının da piyasa içinde 86 dolara kadar düşmüş olduğu bilgisi paylaşılırken geçtiğimiz gün Brent petrol 90.46 dolarla günü kapatırken 23 Eylül itibariyle 86.56 dolara düşmüş olduğu aktarıldı.

Aynı zamanda Batı Tekrar türü petrol varil fiyatı 79.22 dolara düşmüş olduğu açıklandı ve brent petrolün varil fiyatının son olarak Ocak ayında 86 dolara düşmüş olduğu aktarıldı. Ayrıca merkez bankalarının süratli şekilde faiz artırımı yapmasının petrol fiyatlarını bu şekilde etkilediği düşünülürken bununla beraber doların yükselişi de tutarları etkilediği vurgulandı.

FED toplantısı sonucu peşinden Norveç, Endonezya, İsviçre, Filipinler, Tayvan ve Cenup Afrika da faiz artırımı sonucu aldı. ABD doları internasyonal doları da etkiliyor ve bu artış petrol fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. Petrol fiyatlarının düşüşe devam etmesi tahmin ediliyor.

BENZİN MOTORİN VE LPG’YE İNDİRİM

Tüm bunların yanı sıra Petrol Ofisi tarafınca da çok büyük bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyaya katılanlar 50 TL kazanacak ve yakıt alımında bu puanları kullanarak toplam tutardan 50 TL indirim yaptırabilecek. Kampanya hakkında PO tarafınca meydana getirilen duyuruda 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri içinde, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından değişik günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üstü 4. akaryakıt yada otogaz harcamanıza, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para armağan edileceği aktarıldı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin meydana getirilen duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kampanya 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri içinde Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmaya adım atmak için ilk harcamadan ilkin aslolan kart sahibinin; Juzdan Uygulamasından “Hemen Katıl”a tıklayarak yada Akbank’ta kayıtlı cep telefonu numarasından “PO “ yazıp 4566’ya SMS göndererek kayıt olması gerekmektedir.

Kampanya katılımı, Axess Mobil’den yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonrasında, SMS ile meydana getirilen katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafınca “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonrasında sağlanır.

Kazanılan chip-paralar anında karta yüklenecek ve yüklendiği andan itibaren 8 Ekim 2022 geçmişine kadar kampanyaya katılan tüm Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak akaryakıt yada otogaz alımlarında kullanılabilecektir.

Bu tarihe kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında yalnız akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

250 TL VE ÜZERİ HARCAMALARIN İLKİ DAHİL

Aynı gün içinde meydana getirilen 250 TL ve üstü ilk harcama kampanyaya dahildir

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.

Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ aslolan ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir.

Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilirler.

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için şirket yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir.

Kişi şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üstünden kampanyaya katılabileceklerdir.

SMS İLE 40 TL KAZANILIR

Kampanya satın alan bazındadır. Bir satın alan aslolan ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir kez ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak meydana getirilen akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili meblağ kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üstünden ücretlendirilir. Juzdan yada SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Akbank T.A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişim yapma hakkını saklı meblağ.

Kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarının listesine axess.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri