Yaşam

10-11-12 Mart İstanbul’lular havaya dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamaya gore, 10-11-12 Mart’ta beklenilen kar yurdu etki altına almaya başlamış olacak. Ocak ayında tüm Türkiye genelinde tesirli olan kar yağışlarının yurt genelinde yine geleceği söylenirken, İstanbul genelinde iyi mi bir hava dominant olacak?

Bu tarihlere dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya gore, İstanbul’da beklenilen yağış için ihtiyaç duyulan tarih verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamaya gore, 11 mart perşembe günü İstanbul’da karla karmaşık yağmurlu bir havaya uyanılacağı söylendi.
10-11-12 Mart’a noktaya değinen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu tarihler içinde İstanbul’da karla karmaşık yağmurun beklendiğini de deklare etti.

Meteoroloji uyardı! 63 şehre sarı ve turuncu kod ihtarı geldi sıcaklıklar düşüyor yurt geneli üşüyor (3 mart 2022)

Mart ayına girdiğimiz ilk andan itibaren sıcaklıklar bayağı düşmüş, tüm yurt genelinde soğuk bir hava kontrolünü kurmuştu. 3 mart haysiyetiyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 63 şehirde sarı ve turuncu kod ihtarında bulunmuş oldu.
Peki yurt genelinde sıcaklıklar ne gidişatta olacak, kar yağışı ne kadar devam edecek?

10 11 12 mart istanbullular havaya dikkat 6224b83d42852

Sıcaklıklar düşüyor yurt soğuk havaya teslim oluyor

Mart ayına girdiğimiz andan itibaren, yurt genelinde oldukca bulutlu ve soğuk hava etki altına almıştı. Yurt genelinde soğuk havanın kontrolünü kurduğu şu günlerde, Doğu Anadolu ve Cenup Doğu Anadolu’nun kıyı kesimlerinde şiddetli sağanak yağışlar planlanıyor.
İç ve Doğu kesimlerde katla karmaşık yağmur planlanıyor. Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun şimal ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde şiddetli yağışların olabileceği varsayım ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerindeki kar örtüsünün bulunmuş olduğu yerlerde don ve olasılığı da olabilecek gidişatlar içinde yer ediniyor.

63 şehirde sarı ve turuncu kodlu uyarma

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, negatif hava koşullarının oluşturabileceği her türlü kazaya karşı 63 şehri sarı ve turuncu kodla uyardı.
5 kent için turuncu kod ihtarında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 63 kent için sarı kod ihtarında bulunmuş oldu. Marmara bölgesi dahil olmak suretiyle, yurt genelinde kar yağışının tesirli olacağı bekleniliyor.

Marmara bölgesinde hava iyi mi olacak?

İSTANBUL  6°C Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

KOCAELİ  7°C Oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında yağmur ve sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

EDİRNE 7°C Parçalı ve oldukca bulutlu olacağı varsayım ediliyor.

TEKİRDAĞ  7°C Parçalı ve oldukca bulutlu olacağı varsayım ediliyor.

Ege bölgesinde hava iyi mi olacak?

A.KARAHİSAR  5°C Oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli ve yoğun olmak suretiyle, aralıklı karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

DENİZLİ  8°C Oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli ve yoğun olmak suretiyle, aralıklı karla karmaşık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

İZMİR 10°C Parçalı ve oldukca bulutlu, öğle saatlerinde kent merkezi ile cenup etrafları hafifçe sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

MUĞLA 10°C Parçalı ve oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

10 11 12 mart istanbullular havaya dikkat 6224b83e3f38f

Akdeniz bölgesinde hava iyi mi olacak?

ADANA 18°C Parçalı ve oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

ANTALYA  14°C Parçalı ve oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli, doğusunda oldukca kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

HATAY 17°C Oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

ISPARTA  5°C Oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı yağmur ve karla karmaşık yağmurlu, zaman içinde yoğun kar yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

İç Anadolu bölgesinde hava iyi mi olacak?

ANKARA  5°C Oldukca bulutlu, aralıklı karla karmaşık yağmurlu, zaman içinde kar yağışlı.
Yağışların gece saatlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması planlanıyor.

ZONGULDAK  6°C Oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında aralıklı yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

10 11 12 mart istanbullular havaya dikkat 6224b8401fb6e

Orta ve Doğu Karadeniz’de hava iyi mi olacak?

RİZE  10°C Oldukca bulutlu, aralıklı yağmurlu, zaman içinde yüksekleri karla karmaşık yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

SAMSUN 8°C Oldukca bulutlu, aralıklı yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

TOKAT 10°C Oldukca bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karmaşık yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

TRABZON  9°C Oldukca bulutlu, aralıklı yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

Doğu Anadolu’ da hava iyi mi olacak?

ERZURUM  5°C Oldukca bulutlu, aralıklı karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

HAKKÂRİ  5°C Oldukca bulutlu, yer yer kuvvetli ve yoğun olmak suretiyle, karla karmaşık yağmur ve aralıklı kar yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

MALATYA 10°C Oldukca bulutlu, aralıklı yağmurlu olacağı varsayım ediliyor.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde hava iyi mi olacak?

DİYARBAKIR  13°C Oldukca bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

GAZİANTEP  14°C Oldukca bulutlu, bu gece vakti saatlerinde yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

MARDİN  12°C Oldukca bulutlu, bu gece vakti saatlerinde yer yer kuvvetli olmak suretiyle, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacağı varsayım ediliyor.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri