Genel

2022 KYK bursu ne kadar? KYK burslarına ne kadar zam geldi?

2022 KYK bursu ne kadar? KYK burslarına ne kadar zam geldi? Geçtiğimiz günler de reelleştirilen Kabine Toplantısı’nın peşinden Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜBİTAK burslarına zam yapılacağını deklare etti. Peki; 2022 KYK bursu ne kadar oldu? KYK bursuna zam mı yapılmış oldu? İşte ayrıntılar.

KYK BURSLARINA ZAM GELDİ Mİ?

KYK burs-kredisine zam gelmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yalnızca TÜBİTAK bursları için zam açıklamasında bulunmuş oldu.

TÜBİTAK BURSU NE KADAR OLDU? 

Öğrencilere ve tahlilcilere Türkiye Bilimsel Ve Teknik Araştırma Kurumundan sağladığımız burslarda ciddi iyileştirrmeler yapıyoruz.
Yüksek lisans öğrencileri 3 bin lira ile 4 bin 250, hekime öğrencilere 5 bin 500-7 bin 500, hekime sonrasındaki öğrenciler 7 bin 500 ile 10 bin liraya kadar aylık burs alabilecektir.

KYK BURSLARI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “burs ve kredileri gelecek yıl lisans öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya, hekime öğrencilerinde 2550 liraya çıkarıyoruz.” dedi. Erdoğan’ın KYK burslarına dair sözleri şöyleki;

“Ülkelerimiz dünyada verilen burs ve kredi sistemine haizdir.
Bu yıl 180 bin evladımız burs alma imkanından yararlanacaktır. Bu ülkede üniversite harçlarını kim kaldırdı. Biz kaldırdık. Andırın o günleri. Harçlardan dolayı meydana getirilen eylemleri. Şu anda harç var mı yok. Burs kredi 45 liracıktı. Kredi alan tüm öğrencilerimizin bunun geri ödemesini mezuniyet sonrası 2 yıl erteleme hakkı vardır.

Geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerine 650, yüksek lisans öğrencilerine 1350… Gelecek yıl bu sayıları lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1700, hekime yapanlara 2 bin 550 liraya çıkartıyoruz.”

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri