Genel

25 Şubat 2022 Rus rublesi kaç TL? Rus rublesi kaç dolar?

 25 Şubat 2022 Rus rublesi kaç TL? Rus rublesi kaç dolar? Rusya ve Ukrayna içinde ki gerilimin aniden muharebeye dönmesiyle beraber Rus rublesi ve borsalar kıymet kaybetmeye başladı. Rusya Merkez Bankası ise, döviz piyasasına müdahaleye hazırlanıyor. İşte ayrıntılar…

Rusya’nın Ukrayna’ya atak başlatmasının peşinden dün Moskova Borsası’nda işlemler durdu. MOEX endeksi yüzde 30 kıymet yitirilmesine uğradı. İşlemlere peşinden da Moskova Borsası RTS Endeksi’nde ise yitik yüzde 40’a erişti.
Gazprom payları da yüzde 45 geriledi. (*25*), Rus rublesi kaç TL, 1 dolar kaç Rus rublesi? Rus rublesi ne kadar oldu? İşte 25 Şubat 2022 Ruble dolar kuru…

RUS RUBLESİ NE KADAR OLDU, 1 DOLAR KAÇ RUS RUBLESİ?

Rusya para üniteyi Ruble, bugün AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Doları karşısında 0,48 kıymet kaybederek 83,85 seviyesine düştü.

Dün yüzde 33’lük zamanı yitik yaşayan Moskova borsası bugün yüzde 20’nin üstünde artıda izliyor. Bugün ruble, dolar ve euro karşısında yüzde 2’nin üstünde artıda izliyor.
Rusya’nın beynelmilel ödemeler sistemi Swift’ten çıkarılmaması ve enerji ihracatının yaptırım kutuyu haricinde kalması da yükselişte tesirli.

RUS RUBLESİ KAÇ TL?

Putin izahat yapmadan evvel 18 kuruş olan 1 Rus Rublesi açıklamaların derhal sonrasında ise 17 kuruşa düştü. 25 Şubat 2022 Cuma günü itibariyle ruble 0,16.6 kuruştan işlem bakıyor.

RUBLE HAKKINDA

Ruble (Rusça: рубль), Rusya para üniteyidir.
Rusya Federasyonu haricinde kullanıldığı ülkeler ise Abhazya ve Kuzey Osetya’dır.

18 Mart’ta bir araya gelecek olan Rusya Merkez Bankası’nın zati faiz çoğalışına gitmesi bekleniyordu sadece son gelişmeler sebebiyle faizin daha evvel tasarlanandan daha çok ve daha evvel artırılabileceği düşünülüyor.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri