Genel

3 bin bekçi alım ilanı geldi! Bekçi alımı başvuru tarihleri belli oldu mu?

2022 seneyi 3 bin bekçi alım bülteni geldi! Bekçi alımı müracaat tarihleri belirli oldu mu? Dün gece saatlerinde uzun süredir beklenilen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımına yönelik yeni duyuru Resmi Gazete’de yayımlandı. Edinilen bilgilere nazaran toplamda 3 bin bekçi alımı yapılacak. İşte ayrıntılar…(*3*)

Ulusun can ve mal güvenliğini sağlamak emeliyle görevlendirien bekçi alımı ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. Bekçi olmak isteyenler, müracaat tarihlerini bilmek istiyor.
Resmi Gazete’de yer edinen bilgiye nazaran 3 bin bekçi alınacak.

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

2022 Bekçi alımına yönelik hemen hemen bir müracaat zamanı yayımlanmadı. Mevzuya ilişkin detaylı informasyon vardığında haberimizin muhteviyatında yer vereceğiz.
Yayımlanan bültende, ”Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi ekibi ihdası yapılmış oldu.” ifadeleri yer aldı. Müracaat bülteni için gözler EGM ve Polis Akademisi’e çevrildi.

BEKÇİLİK MÜRACAAT KOŞULLARI

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak,
En azca lise yada dengi mektep mezunu olmak,
En azca 167 santimetre uzunlukta olmak,
Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) içinde olmak.
31 yaşından gün almamış olmak
Ağır mapus yada altı aydan fazla mapus ya da bağışlamaya uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı fenaya kullanmak, dolanlı batkı yada çehre kızartıcı başka bir fiilden dolayı mapus cezasından kesin bulunmamak,
Silah taşımaya yada silahlı vazife halletmeye meşru bir maniyi bulunmamak,Içki, uyuşturucu yada uyarıcı madde kullanımı sebebiyle rehabilitasyon bakmış yada bakıyor olmamak.

BEKÇİ ÜCRETI 2022 NE KADAR?

Yeni bekçi ücretleri hemen hemen duyurulmadı.
İstanbul’un bazı ilçelerinde polis sayısı noksan olduğundan dolayı İstanbul’un tüm ilçelerin 12/36 emek harcama saati mevcut değildir. Bu ilçelerdeki Çarşı ve Mahalle Bekçisi olan dostlar 6 + 1 iş koşturmacasındadır. 6 gün süresince 12 saat çalışıp haftada bigün izin yapmaktadırlar.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri