Memur ve Personel Alımı

3600 ek gösterge için 2. toplantının tarihi belli oldu! Emekli aylığı farkı tespit edildi, maaşlar 7.252 TL’yi bulacak!

Uzun bir vakittir Türkiye’nin yoğun gündem maddeleri içinde yer edinen 3600 ek gösterge, işyar ve emekli ücretlerinde ciddi oranlarda çoğalış sağlayabilir. Emek verme ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafınca yürütülen emekler peşinden Bakan Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge ile ilgili beklenen müjdeyi duyurdu. Gelen bu müjdenin peşinden 3600 ek göstergenin emeklilere iyi mi etki edeceği merak ediliyor. 2022 senesinde emekli ücretlerine meydana getirilen zammın peşinden en düşük emekli aylığının 2.500 TL olmasına karar verilmişti.
İşte ayrıntılar…

Emek verme ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Açıklamaları

3600 ek gosterge icin 2 toplantinin tarihi belli oldu emekli ayligi farki tespit edildi maaslar 7 252 tlyi bulacak 6226fe6e59c51

Emek verme ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, uzun bir vakittir merakla beklenen 3600 ek gösterge mevzusunda eleştiri açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Bilgin açıklamasında “3600 ek gösterge meselesi hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde açık bir beklenti olmaktan çıkarmıştık.
Bu yalnızca bizim bakanlığımızı ilgilendiren bir mevzu değil. Diğer kamu kuruluşlarını da ilgilendiren bir sorun olduğu için de kamuda çalışan her insanın be bu sualin çözümüne dönük temennileri var… Kamu çalışanlarımızın 3600 ek gösterge ile adaletli bir şekilde onların temennilerini karşılayacak bir düzenleme etme meydana getirecek kararlılıktayız.” sözlerine yer verdi.

Emekli Aylığı Farkı Ne Kadar Olacak?

Bakan Bilgin’in açıklamalarına gore 3600 ek gösterge için düzenleme edilecek olan ikinci toplantıya azca bir süre kaldı ve bu toplantı medyaya kapalı şekilde yürütülecek.
Bu noktada kamuda yer edinen tüm unvanlar tek tek gözden geçirilecek ve düzenleme etme yaşama geçtiğinde emekli aylığı farkı da 1.157 TL’yi tespit edecek. 3600 ek gösterge için işyar sendikalarıyla 2. buluşma ayın 16’sında reelleştirilecek. Ek gösterge sonrası en büyük çoğalışın emekli aylıklarında olması umut ediliyor.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri