Memur ve Personel Alımı

3D Ödeme Ne Demektir? Özellikleri

3D ödeme online ödeme süreçlerinde sizlere daha sağlıklı bir ödeme hizmeti sunan 3 ebatlı güvenlik sistemi anlamına gelir.

Bu günlerde online alışverişe yönelme çoğalmışken web üstünde kullanılan yada kayıtlı kalan kartlar üstünden pek fazlaca dolandırıcılık süreçleri oluyordu. Haberimiz olmadan kartlar üstünden meydana getirilen alışverişler, para çekimleri şeklinde insanları online alışveriş platformundan uzaklaştıracak problemlerin önüne geçmek emeliyle kart sahibi, alışveriş yapılacak kurum ve uyuşmalı banka içinde yapılmış bir güvenlik usulü olarak 3D ödeme yaşamımıza girmiştir.

Oldukça kısa vakitte nerede ise her alışverişte kullandığımız bu usul yardımıyla artık dolandırıcılık süreçlerine müsaade etmeden rahatça alışveriş yapabiliyoruz.

3D Ödeme Özellikler Nelerdir?

3D ödeme özellikleri şunlardır:

  • Online alışveriş esnasında kart bilgilerinizin yabancı kaynaklar tarafınca ele geçirilmesini maniler.
  • Alışverişi bitirip ödeme sürecine geldiğiniz süre sisteme kayıtlı olan cep numaranıza yollamış olduğu şifrenin ekrana girilmesini ister.
    Hatta pek fazlaca fert siteden alışveriş halletmeye başlamadan evvel ödeme usullerine bakarak karar verir.
  • Müşteriyi mağdur edecek her türlü problemin önüne geçerek sistem tarafınca yapılacak iadelerin daha kolay bir hale gelmesini sağlar.

Online alışverişlerin en büyük kasvet olan ödeme süreçlerini daha güvenilir bir hale getiren 3D ödeme sistemi her geçen gün daha çok seçilmektedir.

3D Ödeme Nasıl Kullanılır?

3d odeme ne demektir ozellikleri 62270b45c2ccc

3D ödeme yapma alışverişin bitirilmesi neticesinde sayfanın en altında karşınıza çıkan küçük bir yazı biçiminde gözükmektedir.
Onay işlemini reelleştirdikten sonrasında tek kullanımlık gelen parolayı ilgili yere yazıp onaylama yaptığınız takdirde 3D ödeme işleminiz reelleşmiş oluyor. Hem oldukça kolay hemde düzgüsel ödeme alternatiflerinden oldukça tehlikesiz bu usul artık her yerde kullanılmaktadır.

3D Ödeme (Usul)ine Nasıl Müracaat Etilir?

3D ödeme usulü, müracaat ile ferdin kendi kartına bu özelliği eklemesi ile olur.

Eğer fert olarak bu işlemi reelleştirmek istiyorsanız kartını kullandığınız banka ile bağlantıya geçerek 3D hususi durumunu kullanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Eğer bir kurum olarak bu işlemi yapacaksanız sanal pos kullanımı meydana getirilen bankanın alıcı temsilcileri ile görüşme sağlayarak daha kısa vakitte netice alabilirsiniz.

3D Alışveriş Siteleri için Neden Ehemmiyetli?

Alışveriş sitelerin 3D ehemmiyeti bilhassa alışveriş yapmak isteyip kart numarasını sisteme girmekten kararsız eden belirli bir oranın kolaylıkla alışveriş yapmasını sağlaması sebebiyle fazlaca büyüktür.
İlk zamanlar belli sitelerde bakılan bu ödeme usulü artık her sitede karşımıza çıkmaktadır.

Akdikeni ve satıcı arasından daha evvelden yaşanmış olan değişik sorunlara da çözüm bulunduğunu açıklayabiliriz. Alışveriş yapıldıktan sonrasında ödemenin kendisi tarafınca yapılmadığını öne devam eden müşterilerin geri iadeleri ile uğraşmak ve kuvvetli süreci idaremek işletmeler için zorlayıcı bir gidişattı. 3D Ödeme ile bu sorunların önüne geçmek olası oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri