Genel

81 il için bu sabah duyuruldu! Ankara İstanbul İzmir dikkat! Yarına kadar çok kuvvetli olacak: Önlem almayan yanar

Editörün SeçtikleriGündem

81 il için bu sabah duyuruldu! Ankara İstanbul İzmir dikkat! Yarına kadar çok kuvvetli olacak: Önlem almayan yanar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere bakılırsa: Ülkemizin şimal, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli çevreleri, Sakarya’nın kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz Bölgesi (Bolu hariç), Doğu Anadolu (Hakkari hariç), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz’in doğu Toroslar mevkii, Adana’nın şimal çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi. Ayrıca açıklamada yağışların Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması beklendiği bildirildi.

Hava sıcaklıklarının; İç Anadolu’nun doğusunda 3 ila 5 aşama azalacağı, öteki yerlerde mühim bir değişim olmayacağı, çoğu zaman mevsim normallerinin altında seyredeceği açıklandı ve rüzgarın çoğu zaman kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği açıklandı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek negatif şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı bulutlu, Kocaeli, Sakarya’nın kuzeyi ve İstanbul’un Anadolu yakasının mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 23°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 21°C
Parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde Anadolu yakası mahalli olmak suretiyle sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 23°C
Parçalı bulutlu, bu sabah mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ °C, 22°C
Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 19°C
Parçalı ve azca bulutlu

DENİZLİ °C, 26°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 25°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 26°C
Az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Osmaniye, Kahramanmaraş çevreleri, doğu Toroslar mevkii ile Adana’nın şimal, Hatay’ın kıyı kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 28°C
Parçalı bulutlu, şimal çevreleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 29°C
Parçalı ve azca bulutlu

HATAY °C, 27°C
Parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 21°C
Parçalı ve azca bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 19°C
Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 18°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 20°C
Parçalı bulutlu

SİVAS °C, 14°C
Parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 15°C
Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zaman içinde il geneli aralıklı sağanak yağışlı

SİNOP °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

AMASYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah kıyıları ile öğle saatlerinden sonrasında il genelinde kuvvetli olması umut ediliyor.

SAMSUN °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde kuvvetli olması umut ediliyor.

TRABZON °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Bölge genelinin (Hakkari çevreleri hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

KARS °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

MALATYA °C, 24°C
Parçalı bulutlu

VAN °C, 23°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve azca bulutlu, Adıyaman çevrelerinin öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 28°C
Parçalı ve azca bulutlu

GAZİANTEP °C, 27°C
Parçalı ve azca bulutlu

SİİRT °C, 29°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 29°C
Az bulutlu


Türkiye’de 4. operatör firması hizmet verecek! 0510’lu numaralar kullanılmaya başlanacak…

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri