Yaşam

Abramovich Chelsea kulübünü satışa çıkardı. İngiliz devinin yeni sahibi…

Yaşanan Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz yüzünden, tüm Avrupa ülkeleri yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu ülkelerin içinde Birleşik Krallık’ta bulunmakta. Rus Milyarder Roman Abramovich’in İngiltere’ye girişi yasaklandı. Bu gelişmeler yüzünden de Abramovich, sahibi olduğu Chelsea Futbol Kulübü’nü satışa çıkardı.

Chelsea’nin yeni sahibi kim olacak?

Chelsea’nin şu an ki sahibi Roman Abramovich, İngiltere hükümetinin baskıları yüzünden, kendisinin Birleşik Krallık’ta bulunan tüm mal varlıklarını elinden çıkarma sonucu aldı. Bununla birlikte sahibi olduğu Chelsea Futbol Kulübü’nü de satışa çıkardığını açıklayan Rus milyarder Roman Abramovich, önceki haftalarda Chelsea Futbol Kulübü’nün satılık olmadığını açıklamıştı. Herkesin merak etmiş olduğu mevzu ise Chelsea Futbol Kulübü’nün yeni sahibi yada sahipleri kim olacak?

Conor McGregor Chelsea’yi satın almak istiyor

abramovich chelsea kulubunu satisa cikardi ingiliz devinin yeni sahibi 622410fe1b4ad

Meşhur UFC dövüşçüsü Conor McGregor, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile Chelsea Futbol Kulübü’nü satın almak istediğini açıklamıştı. Bununla birlikte kulübü satın almak için girişimlerde bulunmuş olduğu haberleri de yayılmaya başladı. Ancak Chelsea taraftarları bu durumdan rahatsız. Şundan dolayı Conor McGregor’ın bir kulübü yönetemeyeceğini iddia eden Chelsea taraftarları, McGregor’ın Chelsea Futbol Kulübü’nü fena bir halde yöneteceğinden korkuyor.

Biroldukca iş insanı Chelsea’ye talip oldu

abramovich chelsea kulubunu satisa cikardi ingiliz devinin yeni sahibi 622410fe4944f

Rus milyarder Roman Abramovich, sahibi olduğu Chelsea Futbol Kulübü’nü satışa çıkarması arkasından birçok meşhur isim satılacak kulübe talip oldu. Bu taliplerden en ciddisi ise İsviçreli iş insanı Hansjoerg Wyss. Wyss, yapmış olduğu açıklamalar ile oldukça ciddi bulunduğunu altını çizdi. İsviçreli iş insanı Hansjoerg Wyss’ın ortalama olarak 5.1 milyar dolarlık bir serveti olduğu düşünülüyor. İş insanı Wyss, bu servetini tıbbi cihazlar üretimi ile biriktirmiştir. Konu hakkında konuşan Hansjoerg Wyss, “Roman Abramovich, Putin’in en yakında danışmanlarından ve arkadaşlarından biri. Diğer tüm oligarklar benzer biçimde, o da ürkü içinde. Abramovich, İngiltere’deki tüm varlıklarını elden çıkarmaya çalışıyor. Ayrıca, Chelsea’den çabucak kurtulma gayreti içinde. Ben ve öteki 3 dostum, Chelsea’yi Abramovich’ten satın almak için salı günü bir teklif yaptık. 4-5 gün bekleyeceğiz. Abramovich, şu anda oldukca fazla şey istiyor. Chelsea’nin ona 2.4 milyar euro borcu varmış. Ancak, Chelsea’nin parası yok. Anlamı şu, Chelsea’yi satın almak isteyen biri bu 2.4 milyar euro’yu da ödemek zorunda.”

Rus milyarder Abramovich tam bir fiyat belirlemedi

Chelsea’yi satın alma mevzusunda konuşan Wyss,”Tam satış fiyatını bilemiyoruz. Chelsea’yi satın alabildiğimi hayal edebiliyorum. Ancak, ilkin genel koşulları bilmeliyiz. Satın alırsam da tek başıma almayacağım. Benimle beraber 6-7 yatırımcı daha olacak.” Sözlerini sarfetti. Açıklamalarına nazaran Chelsea’yi stın almak için birkaç yatırımcıdan yardım isteyecek olan Hansjoerg Wyss, tek başına bu külfetin altına girmek istemiyor.

abramovich chelsea kulubunu satisa cikardi ingiliz devinin yeni sahibi 6224110318571

Chelsea’yi şu an kurul yönetiyor

Roman Abramovich’in İngiltere’ye girişinin yasaklanması arkasından Abramovich, kulübünün yönetimini Chelsea Mütevelli Heyetine bıraktı. Abramovich yapmış olduğu açıklamada kulübün en iyi şekilde ve kulüp çıkarları için yönetileceğine inandığını ve yaşanmış olan gelişmelerden dolayı kulübün yönetimini Chelsea Mütevelli Heyeti’ne sınırsız olarak devrettiğini deklare etti. Abramovich’in yapmış olduğu izahat şu şekildedir: “Chelsea vakfının mütevelli heyetine kulübün yönetimini ve sorumluluğunu veriyorum. Şu anda kulübün, oyuncuların, personelin ve taraftarların çıkarlarını gözetmek için en iyi konumda olduklarına inanıyorum.”

abramovich chelsea kulubunu satisa cikardi ingiliz devinin yeni sahibi 6224110363ffa

Rus milyarder Roman Abramovich Chelsea’yi ne kadara satın aldı?

2003 senesinde Chelsea Futbol Kulübü’nü satın alan Rus milyarder Roman Abramovich, kulübü satın almak için İngiliz iş adamı Ken Bates’e 140 milyon sterlin ödemek mecburiyetinde bırakılmıştı. Kulüp tarihinin efsaneleşmiş sahibi olarak anılacak olan Roman Abramovich’in gidişine belli yandaş kesimleri mutsuz. Ancak yaşanmış olan gelişmelerden dolayı bu durum olmak zorunda.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri