Genel

Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi

  • Haberler

  • Gündem Haberleri


  • Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi

Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi

Başbakanlık görevini bırakırken gerçekleştirdiği veda konuşmasını yapmaması icap ettiğini söyleyen Ahmet Davutoğlu, hata ettiğini söylemiş oldu.
  • Haber Merkezi
  • 10.08.2022 – 09:08
  • Güncelleme : 10.08.2022 – 09:25


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Tarihler 22 Mayıs 2016’yı gösterdiğinde AK Parti’de vazife değişimi yaşandı.

AK Parti Genel Başkanı ve devrin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, görevini Binali Yıldırım’a devretti.

“Başbakanlıktan ayrılıken o konuşmayı yapmamalıydım”

Davutoğlu seneler sonrasında, Başbakanlığa veda ederken yapmış olduğu o konuşmaya değindi.

Karar TV’nin konuğu olan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlıktan ayrılırken yapmış olduğu konuşmadan pişman bulunduğunu dile getirdi.

O konuşmayı yapmakla hata ettiğini söyleyen Davutoğlu, bu durumun her yerde karşısına çıkarıldığını belirtti.

Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi

“Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık”

“Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık.” diyen Davutoğlu, mevzuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabül ediyorum. O gün tek düşüncem vardı aman devlet zarar görmesin, aman AK Parti zarar görmesin. Şimdi görüyorum ki benim iyi niyetle yaptığım o konuşma yarayı dökmek gerekirken kim bilir şey yapmış oldu. Tek tesellim doğabilecek bir krizin FETÖ’cü yada başka unsurlar tarafınca kullanılmasına yol açılabilirdi, onu engellemiş oldum. Ama en azından o dozda bir konuşma yapmazdım. Bundan dolayı her yerde karşıma çıkarıyorlar, sen o şekilde dedin bu şekilde dedin diye. Peki ben o şekilde dedim de aklımı ve vicdanımı kenara koydum mu demek bu. Aynı konuşmada o günden sonrasında konuşacağımı da söylüyorum. O günlerde gene de parti içinde konuşan yegane şahıs bendim. Partinin gidişatıyla ilgili sonrasında da, her aşamada çetin mücadeleler verdik. Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık.”

Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi #1

“İlkelerimize asla veda etmeyiz, dönmeyiz, bırakmayız”

Öte taraftan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti kongresindeki veda konuşmasında dikkat çeken ifadeler şu şekildeydi:

Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrenin de bir vefa kongresi olmasını temenni ediyorum. AK sevdalılar için bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır. Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz fakat ahdimize, ilkelerimize asla veda etmeyiz, asla dönmeyiz, asla bırakmayız. Biliriz ki bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler duracak. Allah bizleri vefa yolundan ayırmasın.

“Bundan sonrasında içinizde, aranızda hizmet etmeye devam edeceğim”

Rabbim bu harekete, 14 yıl süresince ülkeme hizmet etmeyi nasip ettik. Rabbime şükürler olsun. Allah aziz milletimizi daima payidar eylesin. Sayın Cumhurbaşkanımızdan devraldığım bu onurlu görevi devredeğim. Sayın Binali Yıldırım’ı kutlama ediyor, başarılar temenni ediyorum. Bu hareket, bu yol, bu dava milletimizindir. Yegane talebim haklarınızı helal etmenizdir. İstemeden kalbini kırdığım kardeşim var ise haklarını helal etmesini temenni ediyorum. Bizim aramızdaki bağ iki cihan bağıdır. Birbirimizin hukukunu korumak her şeyden daha önemlidir. Bundan sonrasında içinizde, aranızda hizmet etmeye devam edeceğim.

“Sizin bu şahitliğinizi ölene kadar kalbimde taşıyacağım”

Şahitliğinizi alarak ayrılmak isterim. AK Parti’nin birliğini, beraberliğini, davasını korumak için her şeyi yaptığımıza şahitlik eder misiniz? Gece gündüz çalıştığımıza şahitlik eder misiniz? Türkiye’nin birliğini, beraberliğin, milletimizin rahatlık ve refahını korumak suretiyle gece gündüz çalıştığımıza şahitlik eder misiniz? Yanlarını Türkiye dönmüş, ellerini semaya açıp medet bekleyen tüm mazlum milletlerin hukukunu koruduğumuza, gönül coğrafyamızın dertleriyle dertlendiğimize, onlarla gözyaşı döktüğümüze şahitlik eder misizin? Sizin bu şahitliğini ölene kadar kalbimde taşıyacağım.”

Ahmet Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi #2


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri