Genel

Almanya yetkilinin enerji tasarrufu önerisi: Duş almayın, bez kullanın

  • Haberler

  • Dünya Haberleri


  • Almanya yetkilinin enerji tasarrufu önerisi: Duş almayın, bez kullanın

Almanya yetkilinin enerji tasarrufu önerisi: Duş almayın, bez kullanın

Enerji krizi döneminde alınabilecek tasarruflar hakkında konuşan Eyalet Başkanı Kretschmann, duş almak yerine bez kullanılabileceğini söylemiş oldu.
  • 20.08.2022 – 08:46
  • Güncelleme : 20.08.2022 – 08:59

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesinden bu yana, Rus gazına ve petrolüne olan bağımlılık Almanya’nın ‘enerji’ anlamında elini oldukça sıkıştırmış durumda.

Ülkede tutum çağrıları meydana getiren siyasetçilerin sayısı günden güne artarken, Baden-Württemberg Eyaleti’nin Başkanı Yeşiller Partisi üyesi Winfried Kretschmann da dikkat çeken önerileri ile gündeme geldi.

Südwest Presse gazetesine konuşan Kretschmann, enerji krizi hakkında açıklamalarında kendi yaşantısından örnekler verdi.

“Tek bir odayı ısıtmak daha sağlıklı”

Evinin çatısında devasa bir güneş enerjisi teçhizatı bulunduğunu belirten Kretschmann, elektrikli bir otomobil sürdüğünü, daha sıhhatli bir alışkanlık olarak tek bir odayı ısıttığını beyan etti.

Almanya yetkilinin enerji tasarrufu önerisi: Duş almayın, bez kullanın #1

“Duş almak zorunda değilsin”

Kretschmann, soğuk duş alıp almadığı sorulduğunda ise şaşırtıcı bir yanıt verdi. Daha da iyisini yaptığını söyleyen Kretschmann, “Her süre duş almak zorunda değilsin. Ne de olsa el ve yüz bezi var. Faydalı bir buluş. İnsanlar devamlı duş almak yerine bir bez kullanarak, fazlaca tutum edebilirler.” dedi.

Almanya yetkilinin enerji tasarrufu önerisi: Duş almayın, bez kullanın #2

11 milyon sözü geçen eyaleti yönetiyor

Kretschmann, Fransa ve İsviçre sınırındaki güneybatısındaki ortalama 11 milyon sözü geçen Alman eyaletini yönetiyor. Porsche ve Mercedes-Benz’in genel merkezleri eyalet başkenti Stuttgart’ta bulunuyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri