Sağlık

Ananas Süt Yapar mı?

Önceki sıhhat makalelerimizde emziren anneler için kullanılabilecek gıdaları tek tek kaleme almıştık. Bu makalemizde de ananas mevzusundan bahsedeceğiz. Bu meyve hakkında internette bilgiler bulunsa da, çoğunlukla uzun ve karmaşık tercümelerden oluşuyor. Bu makalemizde oldukça kısa ve net bir halde ananas ve anne sütü içinde bir ilişki olup olamayacağından bahsedeceğiz. Emziren tüm annelerin bu kısa makalemizi sonuna kadar okumasını şiddetle tavsiye ederiz.


Ananas süt yapar. Ancak bu egzotik bir meyve olması ve karmaşık bileşenler içermesiyle ilgili değildir. Önceki çiriş makalesinde de şiddetle üstünde durduğumuz şeklinde, aslolan mevzu ihtiva ettiği yüksek oranda c vitaminidir.


  • C vitamini anne sütünü artırmada en etkili vitamin türlerinin başlangıcında gelmektedir.

Durum bu şekilde olduğundan dolayı annelerin sık sık ananas tüketmesinde bu yiyeceğe karşı alerji olması şeklinde durumların yaşanması haricinde sorun olmayacaktır. Ancak her yiyecekte olduğu şeklinde bu yiyeceği de ölçülü tüketmek en yararlı seçenektir. Süt yapıyor diye kasa kasa ananas yemenin hiçbir yararı olmayacaktır. Tüketiminizi optimum düzeyde tutmaya ve doktorunuzun tavsiyeleri ile hareket etmeye dikkat ediniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri