Genel

Asgari ücretten sonra ikramiye zammı! Emeklilerin bayram ikramiyesine zam müjdesi: İkramiye 2.300 TL oluyor

Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Asgari ücretten sonra ikramiye zammı! Emeklilerin bayram ikramiyesine zam müjdesi: İkramiye 2.300 TL oluyor

Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen bayram ikramiyeleri ile ilgili gelişmeler yaşandığı belirtilerek milyonlarca emekli yeni bayram ikramiyelerini araştırmaya başladı. 2023 senesinde bayramlarda emeklilere ne kadar ikramiye verileceği şimdiden araştırılmaya başlandı. Asgari tutara ikinci zammın yapılmasının peşinden emekli bayram ikramiyelerine de zam beklentisi arttı. Aralık ayında da asgari tutara zam yapılacak. Asgari tutara yapılacak zam ile birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerine de zam yapılmasının beklendiği vurgulandı. Bilindiği şeklinde 1.100 TL ikramiye hesaplara yatarken 2023 yılındaki emekli ikramiyesinin 2.300 TL olması beklendiği paylaşıldı.

İKRAMİYELERE ZAM BEKLENTİSİ

Emek harcama ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca yeni bir birim oluşturulduğu iddiası gündeme efsane şeklinde düşmüştü. Kurban Bayramı ulaşmadan önce ikramiyeler hakkında emekler yapıldığı iddia ediliyordu ve bayramdan derhal ilkin ikramiyelere zam yapılacağı aktarılmıştı. Ancak bu beklentiler karşılanmadı. Bakan Bilgin emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmayacağını ifade etmişti. Bunun peşinden yeni yeni 2023 yılı emekli bayram ikramiyelerine zam beklentileri konuşulmaya başlandı.

2.300 TL İKRAMİYE

Bu yıl yüksek enflasyon sayıları sonrasında emekli vatandaşların aldıkları maaşlar erirken 2.500 TL emekli maaşı ile vatandaşlar geçinmekte temel gereksinimlerini almakta oldukça zorlanıyordu ve yeni zamlarla birlikte en düşük emekli maaşı 3.500 TL oldu. Bu noktada emekli ikramiyelerine de yeni yılda zam yapılması planlanıyor. Emekli bayram ikramiyeleri için emekler yapıldığı iddia edilirken bu çalışmalarda bayram ikramiyelerine zam yapılabileceği de paylaşılıyor. Ayrıca emekli bayram ikramiyelerine zam yapılırsa da yeni tutarın 2.300 TL olması planlanıyor.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Emeklilerin bayram ikramiyesine yeni zam iddiası büyük yankı yaratmıştı. Ancak zam yapılmadı. Bundan dolayı yeni yılda ikramiye ödemelerine zam yapılması beklentisi oldukça arttı. Emeklilerin bayram ikramiyelerine bir zam yapıldığında yada bu mevzuda bir izahat yapıldığında okuyucularımızı anlık olarak bilgilendireceğiz.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri