Genel Kültür

Askerin Türküsü Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Askerin Türküsü (Ballad of a Soldier) filmi, mevzusu, oyuncuları, Ballada o soldate, yorumları, 1959, imdb, ekşi, trt 2, hangi dil, kaç dk, çözümleme, altyazılı izle şeklinde aramalarınız için yorumguncel.com’da kalınca.

Grigory Chukhray tarafınca yönetilen ve Valentin Yezhov ile beraber yazıya döktüğü 1959 Sovyet filmidir. Filmin mevzusunda II. Dünya Savaşı işlense de, Ballad of a Soldier esasen bir harp filmi değildir. Filmde harp kargaşası içinde yaşanmış olan değişik aşk türleri ele alınmaktadır. Filmin başrolünde Vladimir Ivashov ve Zhanna Prokhorenko şeklinde devrin tanınmış adları içeriyor.

Film, BAFTA’da En İyi Film Ödülü de dahil olmak suretiyle birçok ödül kazanmıştır ve En İyi Orijinal Senaryo branşında Akademi Ödülü’ne aday yayınlandı. Genel olarak pozitif yönde eleştiriler toplayan filmin süresi 1 saat 28 dakikadır. Ballada o soldate ya da Ballad of a Soldier adı ile malum film izleyenlerinden 8,2 imdb puanı topladı. (Filmin güncel imdb puanı için tıklayınız)

Askerin Türküsü Filmi Konusu

Savaşın kargaşası bağlamında çeşitli aşk türlerini konu alıyor: genç bir çiftin duygusal aşkı, evli bir çiftin bağlı aşkı ve bir annenin çocuğuna olan sevgisi, bir Kızıl Ordu olarak asker bir izin esnasında eve dönmeye çalışır, yolda birkaç siville tanışır ve gönül verir.


Askerin Türküsü Film Oyuncuları

Filmin başrolünde Vladimir Ivashov ve Zhanna Prokhorenko şeklinde devrin tanınmış adları içeriyor. Antonina Maksimova, Nikolay Kryuchkov, Evgeniy Urbanskiy ve Elza Lezhdey şeklinde adlar de filmin kadrosunda.

Karakterleri

Vladimir Ivashov – Alyosha Skvortsov
Zhanna Prokhorenko – Shura
Antonina Maksimova – Katerina
Nikolay Kryuchkov – The General
Evgeniy Urbanskiy – Vasya
Elza Lezhdey – Liza
Aleksandr Kuznetsov – Gavrilkin
Evgeniy Teterin – The Lieutenant
Valentina Markova – Zoya

Filmin Fragmanı

Askerin Türküsü Film Yorumları

yönetmenliğini grigori çukray’ın yapmış olduğu harp karşıtı bir başyapıt..


  • justinianus

yapım yılına, pek bilinmemesine aldırmayın oldukça benjamin toschak’lı bi filmdir. elbet tesadüfler; fd’nin ‘anladım kral tesadüfler/hiç sevmiyor beni tesadüfler’ çizgisinde aşama kaydediyor ve bu doğrultuda yenisinemaizleyicisine gerçekçi gözükmeyebilir. fakat yenisinemaizleyicisine bir, gerçekçiliğe iki. film nefis, üstelik dönemine nazaran aşmış bile diyebilirim. bu filme söz edenin alnını karışlıyor veya 05314634483 adlı numaradan arayıp kontör isterim..: olması imkansız mı, olabilir

  • monochrome

bir başka efsanevi rus yapımı daha (tarkovski den hem de)

  • bilgisiz prof

harp karşıtı mükemmel bir rus filmi. filmimizde unutamadığım sahne shura’nın musluktan su içme sahnesidir.

  • porphyry

insanoğlunun naif yanına bakan, sımsıcak bir film. askerde arkadaşının kendisine verdiği ve eşine ulaştırmasını istediği sabunu verilen adrese götürmüş olan ve arkadaşının eşinin bir başka erkekle bulunduğunu gördüğünde, sabunu vermeyen sahne unutulmaz.

-don camilio

yamuluyor da olabilirim fakat varoluşçuluk vurgusu ile süslü güzelim film. ağrılar içinde kıvranırken izlediğimden olsa gerek yerli yersiz de olsa hislendirdi beni. dönemsel yansıtıcılığı bir kenara bırakıldığında bile “askerin türküsü” her dönemden birilerini yakalayacak kadar güzel kurgulanmış bir film.

  • ben guluyor muyum

sovyet sinemasının en naif en temiz eserlerinin önderlik yapar askerin türküsü (ballada o soldate) filmi. 1959 yılı yapımı filmimiz, muharebede muhteşem bir başarı gösteren basit bir er, kendisine sunulan madalya ya da 2 günlük ev izni teklifini, annesine veda edemeden askere alındığı için izinden yana kullanarak yola çıkmasının hikayesi.

  • trumpets

Bu içeriğimizi de sevebilirsiniz;

Duyguların Rengi Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Girls at the Back Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri