Güncel

Avustralya Uzun Süreli Vize Başvurusu Nereye Nasıl Yapılır Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya Uzun Süreli Vize Başvuru Formu

Başvuru formuna da öteki tüm belgelerde olduğu benzer biçimde, konsolosluğun resmi sayfası üstünden erişebiliyorsunuz. http://turkey.embassy.gov.au adresi üstünden vize türlerinin hepsini görüntüleyebilir, müracaat formunu buna bakılırsa indirebilirsiniz. Başvuru formu İngilizce olarak doldurmak durumundasınız. Formu doldurduktan sonrasında, sizin vize türünüz için geçerli belgelerin sıralaması karşınıza çıkacaktır.

Avustralya Uzun Süreli Vize Biyometri İşlemi

Avustralya’ya yapacağınız vize dahilindeki seyahatleriniz için eğer sisteme kayıtlı bir parmak iziniz yoksa, kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için vize başvurusu esnasında konsolosluk tarafınca parmak izinizin alınması gerekiyor. Bu işlem 5 yıl geçerli olduğundan uzun bir süre tekrardan parmak izi vermenize gerek kalmıyor. (istisnai durumlar hariç) Biyotmetrik fotoğraf teslimi benzer biçimde, kayıt belgenizi de konsoloslukla görüşmeleriniz esnasında teslim etmelisiniz.

Avustralya Uzun Süreli Vize Başvurusu

Uzun süreli vize başvurularınız için Avustralya’nın resmi sayfasını kullanabilirsiniz. Burada müracaat formundan işlem ücretlerine kadar her şeye ayrı ayrı yer verilmiş. Aynı zamanda, uzun soluklu vizeler de kendi içinde mesleki ve eğitim alanlarına bakılırsa ayrılmış olduğu için hangi vize türünün size uygun bulunduğunu görebiliyorsunuz. Başvurunuz için en geç 30 gün en erken ise 3 ay öncesinden başvurmanız gerekmektedir. İşlemleriniz esnasında bir aksama olmaması açısından belgelerinizi tam ve hatasız şekilde iletmiş olmalısınız.

Avustralya Uzun Süreli Vize Sonuçlanma Süresi

Avustralya, vize mevzusunda titiz bir ülke de olsa, gezinsel başvurularını 5 ile 10 iş günü içinde açıklamaktadır. Uzun süreli vizeler çoğu zaman ilk seferde maksimum 1 yıl kadar verilebildiği için, kısa sürelilere bakılırsa daha ciddi bir araştırma sürecine doğal olarak tutulurlar. Bu nedenle minimum 15 iş günü bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu süre 30 ile 60 iş günü arasına da çıkabilir.

Uzun Süreli Vize İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başvurularınızda bir problem olmaması adına, belgelerinizin istekleri karşılayacak özellikte olması gerekmektedir. Bilhassa gezi amacınıza uygun belgeler aktarmış olmanız mühim. Bununla birlikte mali desteğinizi de net bir halde belirtmiş olmalısınız. Ve bu miktarın da Avustralya’nın belirlemiş olduğu yaşam standartlarına uygun düzeyde olması mühim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri