Magazin

Aydemir Akbaş kimdir? 2. Sayfa konuğu oyuncu Aydemir Akbaş kaç yaşında, nereli?

Aydemir Akbaş, 14 Haziran 2022 Salı günü canlı olarak yayınlanacak 2. Sayfa programı konuğu oluyor. Oyuncu Aydemir Akbaş, 2. Sayfa programı sunucusu Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in sorularını cevaplandıracak. Kolpaçino ve Kutsal Damacana filmlerinde başarıya ulaşmış oyunculuğuyla isminden bahsedilen Aydemir Akbaş, vatandaşlar tarafınca merak ediliyor. Peki Aydemir Akbaş kimdir? 2. Sayfa konuğu oyuncu Aydemir Akbaş kaç yaşlarında, nereli?

AYDEMİR AKBAŞ KİMDİR?

Aydemir Akbaş, 25 Şubat 1936 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Aslen Arnavut asıllı olan Aydemir Akbaş, 86 yaşındadır.

Aydemir Akbaş, Arnavut bir baba ve Sürmeneli bir annenin evladı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Akbaş, Galatasaray Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonrasında belli bir süre gazetecilik yapmış oldu.

Aydemir Akbaş, gazeteciliği bıraktıktan sonrasında tiyatro oyunculuğuna adım attı. Akbaş; Gülriz Sururi, Ayfer Feray, Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu şeklinde birçok meşhur tiyatrocu ile birlikte emek harcamalar gerçekleştirmiş oldu.

PEk oldukca filmimizde yer edinen Aydemir Akbaş, bununla birlikte Türkiye’nin yaşayan en eski spor yazarlarından biridir. Bununla birlikte Galatasaray taraftarı ve Galatasaray Spor Kulübü kurultay üyesidir.

AYDEMİR AKBAŞ EVLİ Mİ?

Usta oyuncu Aydemir Akbaş, 1964 senesinde Beyhan Benek ile evliliğe ilk adımını attı. Tiyatro oyuncusu Beyhan Benek ile iki kez boşandı, üç kez evliliğe ilk adımını attı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri