Genel

Aydın’da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı

  • Haberler

  • 3. Sayfa Haberleri


  • Aydın’da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı

Aydın’da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı

Kuşadası ilçesinde yürüyüş icra eden Yavuz Telli, yüzlerce arının saldırısına uğrarken, kendisini kovan sahipleri kurtardı.
  • 24.09.2022 – 03:16


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı Mahallesi’nde, Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün üyesi olan Yavuz Telli, kulübünün Ekim ayında başlamış olacak yürüyüş parkurları öncesinde solo yürüyüşü yapmak için dün sabahleyin 07.00 sıralarında Güzelçamlı’ya gitti.

Yüzlerce arının saldırısına uğradı

Yürüyüş esnasında yüzlerce arının saldırısına uğrayan ve şuur kaybı yaşayan Telli’yi arıların sahibi kurtardı. Aracıyla ilçe merkezine kadar götürüp, sıhhat ekiplerine teslim etti. Ambulans ile Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Telli’nin bu akşam durumunun iyiye gitmesiyle yoğun bakımdan çıkartıldı.

Aydın da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı #1

“Kafamda asla boş yer kalmadı”

DHA’nın haberine bakılırsa; dün akşam kendine gelen Telli, başından geçen korku dolu anları şu ifadeler ile söyledi:

“Sabah 07.00’de yeni dönem solo yürüyüşü başlatmak amacıyla Güzelçamlı Başçeşme’den Kızılan’a geçtim ve Kartal kayalarına çıktım. Oradan da yumurta tepesine indiğimde olanlar oldu. Bine yakın arı kovanıyla karşılaştım. Oradan ayrılırken de yüzlerce arının saldırısına uğradım. Kafamda asla boş yer kalmamıştı ve saplanan iğneler aklımda korkulu ağrı veriyordu. Yaklaşık 5 dakika yardım edin diye bağırdım. İmdadıma arı sahipleri yetişti ve kafamı oradaki hayvanların su içtiği yere soktular ve kafamdaki arıların gitmesini sağladılar. Üzerime devamlı su dökerek ateşimi söndürmeye çalıştılar. Zeytinyağı ve şekerli su içirdiler.”

Aydın da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı #2

“Kafamda 300 kadar arı iğnesi bulunduğunu öğrendim”

Kuşadası ilçesinde yürüyüş icra eden Yavuz Telli (60), yüzlerce arının saldırısına uğradı.

Telefon çekmediği için 112’yi arayamadıklarını söyleyen Telli, “Davutlar’a Mehmet beyin arazi aracıyla ulaşabildik. Orada 112’yi arayabildiler ve Davutlar’a gelen ambulansla Söke Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındım. Kafamda 300 civarı arı iğnesi olduğunu öğrendim ve ilk müdahale yapıldı. Bir gün boyunca yoğun bakımda kalmışım” şeklinde konuştu.

Aydın da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı #3

“Alerjimin olmaması beni kurtardı”

Kendini ölmekten kurtaran arı kovanlarının sahibi Mehmet Beye teşekkür ettiğini söyleyen Telli, “En büyük şansım arı sahiplerinin beni kurtarması ve arılara karşı alerjimin olmayışı beni kurtardı. Tabi çoklu arı sokmalarında alerji olmasa bile kalp krizine yol açmış olduğu için kurtulma şansı oldukça zayıf olabilirdi” dedi.

 

Aydın da doğa yürüyüşçüsü, yüzlerce arının saldırısına uğradı #4


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri