Genel

Aydın’da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti

  • Haberler

  • İç Haber


  • Aydın’da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti

Aydın’da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti

Aydın’da hayvancılıkla uğraşan Gülsüm Çoban’ın 20 kuzusunu sokak köpekleri parçaladı. Çoban, sokak köpekleri problemininin bir an ilkin çözülmesinin icap ettiğini söylemiş oldu.
  • 20.08.2022 – 03:01


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Aydın’da Köşk ilçesi Başçayır Mahallesi’nde hayvancılık meydana getiren Gülsüm Çoban isminde bir yurttaş, dağda koyunlarını otlattığı sırada ağılında bıraktığı kuzulara, ağıla giren sokak köpekleri hücum etti.

Sokak köpeklerinin saldırmış olduğu onlarca kuzu telef olurken, Çoban eve ulaştığında karşılaşmış olduğu görünüm karşısında adeta şok oldu.

“Gözlerimle görmesem bunu köpeklerin yaptığına inanmayacağım”

İHA’nın haberine bakılırsa, ağıla girdiğinde 9 tane köpeğin bulunduğunu gören Çoban, onları kaçırırken karşılaşmış olduğu görünüm karşısında “Gözlerimle görmesem bunu köpeklerin yaptığına inanmayacağım” dedi.

Aydın’da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti – Video

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #1

20 tane kuzum telef olmuş

Ağılda parçalanmış halde bulmuş olduğu kuzularını görünce gözyaşlarını tutamadığını ifade eden Çoban, “Ben aslına bakarsan dağda duran bir insanım. Sabah koyunlarımı aldım eve geldim. Burası benim koyunlarımı koyduğum kapalı alanım. Koyunlarım 1 aydır burada duruyorlar. Sabah hayvanlarımın yanına geldim ve karşılaştığım görünüm karşısında şok oldum. Bir baktım bir sürü köpek ve kuzularım yerde, yatıyor. Köpekler beni görünce kaçtılar. Yaklaşık 9 tane köpek kovaladım ağılımdan. 20 tane kuzum telef olmuş. Ben gece gündüz dağda emek veriyorum. Bana günah değil mi? Borcum, sıkıntılarım var. Ben ne yapacağım şimdi? Gelip şu halime bakın.” dedi.

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #2

“Sokak köpeklerine bir çözüm bulunsun”

Bu yıl hakkaten zor durumdayız aslına bakarsan. 20 tane hayvan şu an bizim için oldukça mühim. Benim gecem gündüzüm dağım taşım yok çabalıyorum. 3 saat uykuyla duruyorum. Bu sokak köpeklerinden şikayetçiyim. Ben bu vakası gözlerimle görmesem köpeğin yaptığına inanmam fakat gördüm. Yetkililerden destek umuyorum. Bu sokak köpeklerine bir çözüm bulunsun. Borçlarımız vardı ve tek umudumuz bu hayvanlardı. Onları da başıboş sokak köpekleri parçaladı. Köpeklerin hakkını savunanlar benim bu hayvanlarımın hakkına ne diyecek. Bundan sonrasında kimse sokak köpeklerinin hakkını savunuyoruz diye benim karşıma çıkmasın” dedi.

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #3

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #4

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #5

Aydın da sokak köpekleri 20 kuzuyu parçalayarak telef etti #6

“Gözlerimle görmesem bunu köpeklerin yaptığına inanmayacağım


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri