Genel Kültür

Ayrı Dünyalar Filmi | Konusu | Oyuncuları | Mubi Filmleri

Ayrı Dünyalar (Ouistreham) filmi, mevzusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, imdb puanı, fragmanı, izle benzer biçimde aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den cevap bulabilirsiniz.

Film hakkında

21 Ocak 2022’de Türkiye’de gösterime giren filmdir. Toplam 1 saat 45 dakikadan oluşan film, drama türünde içeriyor. Fransa yapımı olan film Caen kentinde çekildi.

Yönetmenliğini Emmanuel Carrere‘nin üstlendiği filmin senaristliğini Florence Aubenas, Helene Devynck ve Emmanuel Carrere kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis, Aude Ruyter, Jérémy Lechevallier ve Léa Carne benzer biçimde adlar içeriyor.


Film 24 Haziran 2022’den itibaren MUBI Türkiye tarafınca izlenebiliyor.

Filmin orijinal adı: Ouistreham

Ayrı Dünyalar filmi mevzusu

Filmin mevzusu, Sosyal adaletsizlik ve iş güvencesi üstüne bir kitap yazmayı planlayan gazeteci Marianne Winckler, araştırma yapmak için temizlik işçisi olarak çalışmaya adım atar. Bir taraftan maddi güvencesizliği ve toplumsal dışlanmayı deneyimlerken, bir taraftan da hanım meslektaşlarıyla dayanışmanın enerjisini keşfeder.


Yazacağı kitap için başka bir kimliğe bürünen bir yazarın öyküsünü mevzu ediyor. Yazar Marianne Winckler, toplumsal adaletsizlik ve gelecek kaygısıyla ilgili bir kitap yazmayı planlar. Kitabı için araştırma yapmak isteyen Marianne, kimliğini gizleyerek Fransa’nın kuzeyine gider ve temizlik işçiliği icra eden bayanların arasına katılır. Bu sayede geçim kaygısını bizzat deneyimleyen Marianne, hanımefendiler içinde dayanışmanın gücüne tanık olur. Ancak gerçekler ortaya çıktığında aralarındaki itimat sarsılacak mıdır?

Ayrı Dünyalar filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis, Aude Ruyter, Jérémy Lechevallier ve Léa Carne benzer biçimde adlar içeriyor.

Juliette Binoche – Marianne Winckler
Hélène Lambert – Christèle Thomassin
Louise Pociecka – Louise
Steve Papagiannis – Steve
Aude Ruyter – Lucie,
Jérémy Lechevallier – Eric
Léa Carne – Marilou
Émily Madeleine – Justine Leroy
Patricia Prieur – Michèle
Évelyne Porée – Nadège Porteur
Didier Pupin – Cédric
Nathalie Lecornu – Nathalie
Florence Hélouin – Martine

Film yorumu

Florence Aubenas’ın oldukça satan kitabından uyarlanan ve Fransa’daki gig ekonomisine eğilen bu acıklı öykü, San Sebastián’da ödül kazanmıştır. Juliette Binoche başta olmak suretiyle muhteşem bir oyuncu ekibine haiz olan Ayrı Dünyalar, güvencesiz emek ve gazetecilik etiğine dair derin bir araştırma.

  • MUBI

Fragmanı

Haz (Pleasure) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Mubi filmleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri