Spor

Ayşe Begüm Onbaşı Türkiye’yi yine gururlandırdı! Dünya ikincisi oldu!

Türkiye’nin en başarı göstermiş aerobik cimnastikcisi Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Portekiz’in Guimaraes kentindeki Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası finalinde elde etmiş olduğu 20,350 puanla dünya ikincisi oldu.

Türkiye’nin en başarı göstermiş aerobik cimnastikcisi Ayşe Begüm Onbaşı, üst üste ikinci dünya şampiyonasından madalya ile döndü. Portekiz’in Guimaraes kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda savaşım eden başarı göstermiş sporcu, dünya ikincisi olmayı başardı. Elemelerde zorluk çekmeden finale yükselen Ayşe Begüm Onbaşı, finalde ise toplamış olduğu 20,350 puanla gümüş madalyayı boynuna taktı.

Türkiye’ye bir büyük başarı daha kazandırdığı için oldukça mutlu bulunduğunu dile getiren Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, “Dünyanın en iyi cimnastikçileri arasında mücadele etmek ve dünya ikinciliği elde etmek bizim için çok önemliydi. Ülkeme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Üst üste iki dünya şampiyonasında da madalya kazanmış oldum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Bu büyük başarıyı başta antrenörüm ve ekibim olmak üzere bana her zaman destek olanlara ve tabii ki ülkeme armağan ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri