Memur ve Personel Alımı

Az önce ödemeler ve başvurular başladı! Tamamen faizsiz 100 bin TL veriliyor: Krediyi alan 2 yıl geri ödeme yapmayacak

100 bin lira faizsiz kredi yardımı ilanı yayımlandı. Kredi kullanan yurttaşların rastgele bir komisyon yada faiz ödemeyeceği ve 2 yıl geri ödeme de yapılmayacağı ifade edildi. KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLI SANAYIYI GELIŞTIRME DESTEKLEME IDARESI BAŞKANLIĞI, koronavirüs sebebiyle bu zamanda hasar bakan firmaların istihdamını çoğaltmak için 100 bin TL faizsiz kredi yardımı vereceğini duyurdu. Bu kredi için müracaatların e-Devlet üstünden yapılabildiği açıklandı ve 31 Mart 2022 tarihinde sona ereceği paylaşıldı. Peki bu kredi kimlere verilecek? Ayrıntıları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

100 BİN LİRAYA KADAR ÖDEME

100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için seri edilmesi gerektiği açıklandı ve KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLI SANAYIYI GELIŞTIRME DESTEKLEME IDARESI BAŞKANLIĞI, salgından negatif etkilenen mikro ve küçük firmalara; alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin liraya, hanımefendi istihdamında ise 110 bin liraya kadar 2 yıl geri ödemesiz kredi yardımı vereceğini deklare etti.
(*2*) 24 ayda (2 yıl) denk taksitlerle (4 ayda bir 6 denk taksit) faizsiz ve komisyonsuz olarak KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLI SANAYIYI GELIŞTIRME DESTEKLEME IDARESI BAŞKANLIĞI’e ödeme yapılacağı açıklandı ve mikro firmaların 2 küçük firmaların ise 5 personele kadar bu kredi desteğinden faydalanabilecekleri bildirildi.

Genç, yeni mezun ve hanımefendi istihdamını önceliklendiren 3’üncü fazda, tanımlanan sektörlerde etkinlik gösteren firmalar, 1981 ve sonrası doğumlu, daha evvel asla çalışmamış yada son 3 senede 6 aydan fazla çalışmamış olan yeni mensubu istihdam edebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri