Yaşam

Banyo yaptıktan sonra bile dümdüz saçlarınız olsun. İşte kalıcı saç düzleştirme yöntemi

Dalgalı ve kabarık saçlara haiz olan bir çok hanım, saçlarının kabarmasından oldukça muzdariptir. Çeşitli yöntemler deneyerek saçlarının iyi mi düz kalabileceğinin formülünü arayıp dururlar. Saça uygulanan düzleştirme formülü saçın büyük seviyede yıpranmasına niçin olurken saçın nemini kaybetmesine ve cansız görünmesine niçin olmaktadır. Kabarık saçlı bir çok hanım bu ikilem içinde devamlı gidip gelir. Saçının güzel görünmesini sağlarken, saçının sağlığıyla ilgili deformelere neden olan bu durumun değişik formüllerinin olması icap ettiğini düşünenler için mükemmel bir yöntem bulunmuş oldu. İşte banyo yaptıktan sonra bile dümdüz saçlara kavuşabilmeniz için lüzumlu yöntemler…

Saç düzleştirme şekilleri nedir?

Saçlarının kabarıklığından memnun olmayanlara ve saçının yapısının düzleşmesi için değişik yöntemler arayanlara ısısız ve ısılı olmak suretiyle birkaç tüyoları derledik…

banyo yaptiktan sonra bile dumduz saclariniz olsun iste kalici sac duzlestirme yontemi 62241108adc2a

Kereviz suyu saçın bileşenine iyi gelir

Kerevizin içinde bulunan bazı maddeler saçın, kabarıklığının gitmesine ve saçı yapısal olarak onarmaya destek olmaktadır. Kerevizin yaprak bölümlerini bir gece suda bekletip peşinden bir gece suda bekleyen kereviz yapraklarının suyunu saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza sürün. Saçlarınızı güzelce tarayın ve otuz dakika kadar kereviz suyuyla saçlarınızı beklemeye alın. Yarım saat geçtikten sonra saçlarınızı güzelce duruladıktan sonra kurumasını bekleyin. Bu yöntem saçlarınızı yatıştırarak düzleşmesini sağlamaktadır.

banyo yaptiktan sonra bile dumduz saclariniz olsun iste kalici sac duzlestirme yontemi 6224110bda46b

Pirinç unu ve yumurta ikilisi

Kalıcı saç düzleştirme uygulamalarından bir tanesi olan pirinç unu ve yumurta ikilisini her ay tertipli olarak uyguladığınız taktirde saçlarınızın kalıcı bir halde düzleştiğine tanık olacaksınız. Bu kürü uygulamak için; yumurtanın beyazını ayırın ve içine 4 yiyecek kaşığı pirinç unu ilave edin. Bu ikiliyi iyice karışmasını sağlayarak benzeşik bir kıvam elde edin. Homojen bir kıvama erişen yumurta ve pirinç ununu saçlarınızın tamamına sürün ve peşinden güzelce tarayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekleyin ve peşinden güzel yıkayıp durulayın.

Brezilya fönü

Saçların cansız ve kırılgan olmalarının tek sebebi, saç içinde bulunan keratin oranının düşmesinden meydana gelmektedir. Keratin maddesinin saçtan azalması bununla birlikte saçın kabarmasına ve saç telinin daha kırılgan hale gelmesine niçin olmaktadır. Saça ihtiyaç duyulan keratin takviyesinin yapılması, saçın yine sıhhatli görünüme kavuşmasına niçin olmaktadır. Brezilya fönünün yapılış amacı da esasen bundan geçmektedir. Brezilya fönü uygulanmadan evvel, saça yoğun bir halde keratin maddesi verilir ve yüksek ısıda sabitlenmesi yapılır. Kıvırcık ya da kabarık saçlar düz ve hacimli bir görünüme ulaşırlar. Uzun süre düz saçlara kavuşmak isteyenler için brezilya fönü yaklaşık olarak 5 – 6 ay kadar düzlüğünü korumaktadır.

banyo yaptiktan sonra bile dumduz saclariniz olsun iste kalici sac duzlestirme yontemi 6224110ea8c37

Hindistan cevizi sütü saçların düzleşmesini sağlar

Tertipli aralıklarla saça sürülen Hindistan cevizi sütü saçın ısısız bir halde düz kalmasını sağlamaktadır. Limon suyu ile Hindistan cevizi sütünü karışmasını sağlayarak saçınıza sürmeniz saçınızın düz kalmasını sağlamaktadır. Bu iki maddeyi, kremsi bir kıvamlaşana dek karıştırın ve saçınıza sürün. Ardından 15 -20 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı yıkayarak durulayın.

banyo yaptiktan sonra bile dumduz saclariniz olsun iste kalici sac duzlestirme yontemi 622411112872e

Sirke yağ oluşumunu önler saçın düz kalmasını sağlar

Saçtaki yağ dengesinin düzenlenmesine destek olan sirke, bununla birlikte saçın düz kalmasını da sağlamaktadır. Doğal ve ısısız yöntemlerle saçın düz kalmasını elde eden bu yöntem bununla birlikte saça parlaklık da katmaktadır. Bir kabın içine su doldurun ve peşinden bir kaç damla sirke damlatarak, duş sonrasından temiz saçınızı bu su ile durulayın. Akabinde bu uygulamayı yaptıktan sonra saçınızı yine sudan geçirin ve saçınızdan sirkeyi arındırın. Bu işlem sonucunda saçınızın ısısız bir halde düzleştiğinizi gözlemleyeceksiniz.

banyo yaptiktan sonra bile dumduz saclariniz olsun iste kalici sac duzlestirme yontemi 622411131733a

Zeytinyağı ve biberiye saçları düzleştiriyor

Zeytinyağı ve biberiye yağı saçların ısısız bir halde düzleşmesini sağlamaktadır. Yarım çay bardağı zeytinyağını ilk olarak ısıtın ve peşinden birkaç yaprak biberiye yaprağı atın. Akabinde yağı süzgeçten geçirin ve içindeki biberiye yapraklarını içinden alın. Bu yağı saç diplerinize masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar beklemeye alın. Ardından saçlarınızı güzelce yıkayarak tüm yağlardan arındırın. Bu işlem saçlarınızı ısı kullanmadan düzleşmesini elde edecektir.

Japon düzleştirici uygulaması

Brezilya fönü şeklinde eş kıymet düzeyde olan Japon düzleştiricisi oldukça yüksek oranda kimyasal malzemelerin kullanılmasıyla uygulanmaktadır. Bu kimyasallar saçın protein bileşenlerini kırarak, saçın tüm düzeneğini bozmaktadır. Japon düzleştirici uygulandıktan sonra ki 48 saat süresince saçta yıkama işlemi yapılmaz. Dalgalı ve kıvırcık saçların uzun vadeli bir halde saçlarının düz kalmasını elde eden bu yöntem yaklaşık olarak 4 ay dayanmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri