Spor

Barcelona Lideri Joan Laporta’dan Barça TV’de Galatasaray yorumu!

barcelona lideri joan laportadan barca tvde galatasaray yorumu 62268cbd78d08

Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta, UEFA Avrupa Ligi son 16 tipinde eşleştikleri Galatasaray ile dış sahada kasvet bir maç oynayacakları deklare etti.

Laporta, kulübün resmi televizyonu Barça TV’ye verdiği beyanatta, “UEFA Avrupa Ligi beni heyecanlandırıyor şundan dolayı bu kupa bizde yok.” dedi.

Katalan kulübünün lideri, “Avrupa Ligi’nde sahiden şiddetli kadrolar var.
Her şeye rağmen her hafta daha uyguna gittiğimizden bu kupayı kazanma ihtimalimiz bulunduğunu düşünüyorum.” halinde konuştu.

Bir maç beceriksizle, başkan Real Madrid’in 15 puan arkasında olmalarına karşın İspanyol ligi şampiyonluğu mümkünlüğünü da dışarıda bırakmadıklarını açıklayan Laporta, “La Liga’yı kazanmak için hala umudum var.” diye ekletti.

Laporta ayrıyeten Paris Saint Germain’e giden Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayırılmasıyla ilgili “Herkes için fazlaca üzücü bir sonuc.
Teknik idareyici olarak uzun seneler burada kalacağına ve bizlere büyük muvaffakiyetler getireceğine inanırım.” deyimlerini kullandı.

AVRUPA HARIKULADE LİGİ PROJESİ

“Yaşama geçirilebilir ve legal” olarak nitelendirdiği Avrupa Üstün Ligi projesi hakkında da konuşan Laporta, şunları deklare etti:

“UEFA’da oluşturulan dava hala neticelenmedi. Harika Lig’in uygulanabilir ve legal bulunduğunun anlaşılması için tüm legal süreçler yürütülmekte.
Bizim için kaideler fazlaca katı ve devlet kulüpleri bu kaidelere uymuyor. Mesela, ekonomik fair play Avrupa’da her yerde birebir uygulanmıyor. La Liga’da bu fazlaca katı ve başkalarıyla rekabet edemeyiz. Bu çehreden, her insanın uymakla emin olduğu bazı teftiş kurallarını kapsayan Muhteşem Lig’deyiz. Her şeyden ilkin UEFA’nın anlayışını değişiklik yapmak gerekiyor.”

Kaynak: A Spor

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri