Televizyon

Basın Konseyi, gazeteci Sedef Kabaş’ı cezaevinde ziyaret etti

basin konseyi gazeteci sedef kabasi cezaevinde ziyaret etti 620e98428ce66

Basın Konseyi, gazeteci Sedef Kabaş’ı cezaevinde ziyaret etti

 www.habertuar.com 

Basın Konseyi, Cumhurbaşkanı’na hakaret yargılamasıyla hapsedilen gazeteci Sedef Kabaş’ı cezaevinde ziyaret ederek, uğradığı hukuksuzluk karşısında yalnız olmadığı ve kendisine yardımın süreceği iletisini iletti. 

Görüşme izni alma problemi sebebiyle, Basın Konseyi 2’nci Başkanı Av.
Başar Yaltı, Bakırköy Kadın Ceza ve Tutukevi’ne giderek Sedef Kabaş’ı ziyaret etti, Konsey Başkanı Pınar Türenç ve Yüksek Heyet ismine geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Ziyaret sırasında, Sedef Kabaş’a yapılan hukuksuzluk ve haksızlıklar konuşulurken, kendisinin gece yarısı evinden polisler tarafından alınıp götürülmesinin, Adalet Bakanı’nın yaptığı açıklamanın ve ardından hapsetme kararı verilmesinin, kanunlara ters olduğu vurgulandı.
Sedef Kabaş, televizyondaki konuşmasının tam olarak ele alındığında Cumhurbaşkanı’nın kişisine ve makamına ‘hakaret kapsa, tenkit ve teklifte bulunmaktan ibaret olduğunu’ söyledi. 

Hakkında açılan davanın iddia belgesinde, korunması alınmadığı halde başka yargılamalara da yer verildiğine noktaya değinen Sedef Kabaş, bunun legal prosedüre ters olduğunu  belirtti.

Yaşadığı bu haksızlık ve hukuksuzluğa rağmen moralinin  yüksek olduğu kollanan Sedef Kabaş’a Basın Konseyi okuyucu temsilcisi, TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI evvelki başkanlarından hukukçu Hüsamettin Cindoruk’un yolladığı ileti ve çikolata ise Cezaevi Müdürlüğü’nce içeri alınmadı.
Mukavemetli olmaya devam edin. Yanındayız” iletisini Av. Dr. Başar Yaltı sözlü olarak iletti.

Kendisine  bu yardım iletiyi yollayan Basın Konseyi Yüksek Heyet azası Hüsamettin Cindoruk’a ayrıca teşekkür eden Sedef Kabaş, çikolata kolisini ise cezaevinden yeni çıkan Millet TV yorumcusu gazeteciler Barış Pehlivan ile Murat Ağırel’e gönderdi.

Tek kaldığı koğuşunda Tele 1’i izleyemediğinden şikâyet eden Sedef Kabaş, doğruları açıklamaya devam edeceğini, koşullar ne olursa olsun hukuka güvenmek istediğini dile getirdi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri