Kripto Para

Başkan Biden, önemli Bitcoin ve kripto para adımını bu hafta atıyor

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Joe Biden’in Bitcoin ve kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imza atması planlanıyor. Resmi ağızlardan bu doğrultuda ipuçları geldi. Bu adımın bilhassa Rusya – Ukrayna krizinde Moskova idaresinin kripto paraları yaptırımlardan kaçış yolu olarak kullanabileceği kaygılarına gore atılacağı ifade ediliyor.

Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imza atması planlanıyor

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Joe Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imza atması planlanıyor.
Zira yetkililer başka bir şey mevzusunda da kaygılı. Bilhassa Rusya’nın finansal yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanabileceğini iddiasında bulunuyor. Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imza atması da Ukrayna krizine verilen bir cevap olacak. Değişik taraftan yaptırımlardan sonrasında Rus rublesinin kıymeti de ülkedeki hisse bonoları ile beraber tarihte bakılan en düşük seviyelere geriledi.

Bu süreci iyi öğrenil iki ehemmiyetli ad, kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesinin bu hafta imza atmasını gözlediklerini belirtiyor.
Her iki kişi da anonim kalmak kaydıyla açıklamalar yapmış oldu.

Biden’in kripto para kararnamesi niçin ehemmiyetli?

Bu hafta en çok yükselen kripto para endeksleri

Biden’in kripto para kararnamesi en başka hükümet kurumlarının kripto paraları düzen etmek için iyi mi bir yol izlemesi gerektiği ve hangi siyasetler geliştirmesi icap ettiğini tanımlayacak.
Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’nı da içeriyor. Zira AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin kripto para düzen etmelerinin ülkenin bağlaşıklarının kanunlarına geçimli olması isteniyor. Bu kararname bununla birlikte AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI finans sisteminin kararını izleyen Finansal Karar Himaye Konseyi’nden yasadışı finans tehlikelerini analizini de isteyecek.

Son olarak bu kararname bununla birlikte yeni merkez bankası dijital olasılığını da araştırma emri kapsıyor. Fed, Ocak ayında yayımladığı bir evrakta, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI yardımlı dijital paranın çekince ve yararlarını incelemişti.

Kaynak

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri