Genel

Belediye başkanı kötü haberi duyurdu: Bir aylık su kaldı! Planlı su kesintileri başlayacak

Editörün SeçtikleriGenel

Belediye başkanı kötü haberi duyurdu: Bir aylık su kaldı! Planlı su kesintileri başlayacak

Belediye Başkanından kötü haber azca ilkin geldi. Yapılan açıklamada bir aylık suyun kaldığını ve bu sebeple su kesintilerinin başlamış olacağı açıklandı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kaynakların azalması ile beraber kentte şebeke suyu problemi yaşadıklarını ifade ederek, “Barajda su bitme noktasında, yaklaşık 1 aylık suyumuz var” dedi. İşte detaylar..

Sivas Belediye Başkanı Bilgin, 4 Eylül Barajı’na, Hafik Pusat Itina Barajı’ndan su takviyesi yapılması amacıyla başlanan isale hattında araştırma yapmış oldu. Yaptığı araştırma sonucunda haftanın 1 günü bölgesel olarak su kesintilerine başlayacaklarını belirtti.

SU BİTME NOKTASINDA

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sivas’ımıza su sağlayan 4 Eylül Barajı’mızda su bitme noktasında. Yaklaşık bir aylık su var. Bu nedenle önümüzdeki süreçte haftanın 1 günü, bölgesel olarak su kesintilerine başlayacağız” diye konuştu.

YAĞIŞLARA RAĞMEN BARAJLAR DOLMADI

DHA’nın haberine nazaran Bilgin, şunları söylemiş oldu:

“Malumunuz uzun bir süredir şehrimizde su sorunu gündemde. Şu an Sivas’ımıza su sağlayan 4 Eylül Barajı’mızda su bitme noktasında. Yaklaşık bir aylık su var. Bu sorun uzun zamandır gündemimizdeydi. Konuyu Cumhurbaşkanımıza arz etmemiz üzerine yatırım programına alınarak hızlı bir şekilde ihalesi gerçekleşti. Firma bir an önce ilk etap olarak 14 kilometrelik alanı yapmak üzere çalışmalara başladı. Bu noktada gerek belediye ekibimiz olsun, gerek Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü, gerekse müteahhit firma hızlı bir çalışmayla planladığımız şekilde bitirmeyi planlıyoruz. Çünkü ciddi manada su sıkıntısıyla karşı karşıyayız. Tavra Deresi’nden aldığımız su, şehrin ihtiyacının yaklaşık 3’de 2’sini karşılıyor. Kalan kısmı da barajdan aldığımız su. Ama yağışlı bir dönem geçirmemize rağmen baraj havzası yeteri kadar su alamadı. Bizler de bu noktada Sivas’ı susuz bırakmamak adına hem Ankara nezdinde hem de yerelde DSİ Bölge Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütüyoruz”

“SU KESİNTİLERİNE BAŞLAYACAĞIZ”

Kasım ayı sonu benzer biçimde isale hattı çalışmalarının ilk etabının tamamlanacağını söyleyen Başkan Bilgin, “O tarihe kadar su düzenli olarak yetmeyecek gibi. Bu nedenle önümüzdeki süreçte haftanın 1 günü, bölgesel olarak su kesintilerine başlayacağız. Bu çok arzu ettiğimiz bir durum değil ama kışın daha büyük bir sorun yaşamamak adına önümüzdeki haftadan itibaren belli bir program dahilinde ve planlı şekilde su kesintileri uygulayabiliriz. Biz bu noktada hemşehrilerimizin anlayışını bekliyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır üzerinde durduğumuz önemli projelerden bir tanesi. Projenin tamamı ise önümüzdeki yaz tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri