Bergen’in kocası Halis Serbest kimdir, hapiste mi? Halis Serbest yaşıyor mu? Bergen kimdir, aslen nereliydi? - Webhaberim
Televizyon

Bergen’in kocası Halis Serbest kimdir, hapiste mi? Halis Serbest yaşıyor mu? Bergen kimdir, aslen nereliydi?

Bergen filmi hakkında sualler gelmeye devam ederken, kimi seyirciler Bergen’in eşi (Saf) Özgür hakkında araştırma yapıyor. Meşhur adın kocasının mapusta olup olmadığı da denetlenenler içinde yer aldı. Peki Bergen kimdir, aslen nereliydi? Eşi mapusta mı?

BERGEN’İN EŞİ HALİS ÖZGÜR YAŞIYOR MU?

Müzisyen Bergen’e tasvirsiz acılar yaşatan ve meşhur şarkıcıyı hemen hemen 30 yaşlarındayken 6 mermiyle öldüren (Saf) Özgür’in yaşamda olduğu öğreniliyor.
Halis Özgür ek olarak her gece Bergen’in çalmış olduğu pavyona gidip en ön masadan şarkıcıyı izliyordu. Özgür’in ısrarı ve direnimi ile evlenen çift, Özgür’in başkasıyla evli olduğu ortaya çıkınca ayrıldı.

1988 senesinde kendisi ile meydana getirilen bir görüşmede Bergen olanları şu şekilde söyledi:

“Ben sahneyi fazlaca hoşlanan, aleneni sanatına âşık bir bireydim. O ise kıskanç bir insandı. İlk başlangıçta bana sez çalıştı.
Beni sahneden aldı ve bir eve kapattı.”

Bu ayrılık sonrası Bergen anası ile beraber İzmir’e firar etti. Halis Hür de bir kiralık katile 500 bin lira vererek İzmir’e gönderdi. 31 Ekim 1982 gecesi İzmir Alsancak’ta New York ismindeki pavyonun kapısında Bergen annesiyle birlikte bir taksiye binmek üzereyken, kiralık saldırgan şarkıcının üstüne bir kova kezzap attı. Bergen, peşinden meydana getirilen bir görüşmede olay anını şu şekilde deklare etti:

“O anda iki gözüm gitti.
Yalnızca çığlıklar dinliyorum. Bir ara ‘Suya götürün!’ diyorlar. Mukadderata bak ki, sular kesik. Su, ip şeklinde akıyor. Üzerimdeki giysileri yırtıp her tarafımı sardılar. O an her yer fazlaca karanlık, bir şey bakamıyor, gözlerimi açamıyorum. Kısa bir zaman sonrasında ekip otomobili geldi. Ege Üniversitesi Sağlık Kurumu’ne götürdüler. Sağlık Kurumunda 45 gün kaldım, yara tedavisi baktım.”

Bergen, bu elim vakada ağır şekilde yaralandı. Vakayı medyadan takip eden devrin tanınmış güzel duyu cerrahı Onur Erol, Bergen’e gönüllü olarak yardım oldu.

1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Bayanı”nı albümü ve kendi yaşam öyküsünü özetleyen albümle aynı adlı filmimizde oynamasının sonrasında “Acıların Bayanı” olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı süresince ise Sen Bağışlasan Ben Bağışlamam, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Resmin, Neden Dönmesin şeklinde birçok değişik şarkı bıraktı.

Vefatının peşinden pek fazlaca arabesk ve nostalji konseptli albümlerde şarkıları yer edinen Bergen, Ceylan Ertem, Ebru Yaşar, Emrah, Funda Arar, Muazzez Ersoy ve Işın Karaca şeklinde pek fazlaca sanatçı tarafınca da cover’landı.

14 Ağustos 1989 tarihini 15 Ağustos’a bağlayan gece, Pozantı, Adana’da boşandığı eşi tarafınca kurşunlanarak öldürülen; 30 senelik kısa hayatına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin’de Kent Kabirliği´na defnedildi.
Anne ile babası boşandıktan sonrasında anası ile birlikte Ankara’ya yerleşmiştir. Ankara’da konservatuarın orta kısmına adım atmıştır. Mektebi yarım bırakmış ve bir zaman POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ bünyesinde işyar olarak çalışmıştır. Ankara’da bir gece dostlarıyla eğlenmek suretiyle gittiği Seyman Kulüp adlı pavyonda arkadaşlarının isteği üstüne Orhan Gencebay’ın Batsın Bu Dünya başlıklı şarkısını açıklamıştır. Sesini seven pavyon sahibi, kendisine sahneye çıkmasını tavsiye etmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri