Dizi Haberleri

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix adlı içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika süresince meşgul edecek araştırma yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Billy the Kid dizi mevzusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu ekibi, yayınlanma zamanı, hakkında, kaç bölüm, kaç sürem şeklinde soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar diliyoruz…

Billy the Kid dizi incelemesi ilk bölümleri içeriyor.

2022’nin ilk yarısı, çeşitli kanallarda seyirci karşısına çıkan western-uzak tarih temalı dizileri övmekle geçti. Geçtiğimiz haftalar içinde Prime Video aracılığı ile bizlere ulaşan Outer Range başta olmak suretiyle, birkaç gün evvel yayınlanmaya başlanan Billy the Kid’in peşinden kovboyculuk mezhebi yeniden hız kazanmıştır. Prime Video’nun orijinal muhteviyatında görülen doğaüstü dokunuşlu temanın aksine, Billy the Kid, gerçek bir hikâyeden uyarlanan konsepti ile seyircileri 1860’lı yıllara götürerek kült westernın derinliklerine indi. Henry McCarty adı ile malum sadece William H. Bonney ve Billy the Kid lakaplarını taşıyan kanun kaçağını ekranlara süslerken tarihin tozlu yapraklarından esinlenmeler sundu. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yaratıcılığını Michael Hirst’in üstlendiği yeni Epix dizisi Billy the Kid, projeye adını veren Billy karakterine odaklanıyor. New York’un Doğu Yakası’nda doğup büyüyen minik fert, ailesi ile beraber yoksulluk ve muhtaçlık üstüne bir yaşam sürüyor. Kansas, Colorado’da iş imkanlarının elverişli olması sebebiyle uzak diyarlara göç başlatmalarının peşinden hem Billy’nin hem de dizinin seyri değişiyor ki, gelişmelerden ilki evin babasının vefat etmesiyle sağlanıyor. Annesi ve kardeşleri ile yapyalnız kalan minik adam, gündelik işlerle yaşamını geçirmeye çalışsa da Meksikalı çeteler ile günden güne ilişki kurmaya başlıyor. Ufak çaplı hırsızlıklar yerini büyük soygunlara; çalıp çırpmalar bazı tecim kanunsuzluğuna bırakırken Billy’nin adı köy köy zikrediliyor. (Gerçek hikayeye buradan erişebilirsiniz.)

Billy the Kid Dizi Yorumu

Geçtiğimiz günlerde gösterim hayatına başlamış olan dizinin ilk bölümlerinden elde edilmiş gelişmeler bahsi geçen özet cümledeki detayları içermesine karşılık; Billy the Kid’i popüler hale getiren vakalar öteki bölümlerde yaşanacak şeklinde gözüküyor. Tarihe adını kazıyan, 20’den fazla kişiyi öldürerek bir nevi silahşör unvanına erişen kişinin gerçek yaşamı büyük bir merak mevzusu haline geliyor. Cinayetleri, zirveye yükselişi, yakalanıp hapisten kaçması şeklinde birçok envantere ilaveten aile ile olan ilişkisi, ölüm anı şeklinde detaylar izleyicinin karşısına çıkmak suretiyle sıra bekliyor.

Diğer bir yeni dizi: Heartstopper

Giyim-kuşamdan süreci yansıtan dış mekanlara, Billy’e yaşam veren Tom Blyth’den hikâyenin kurgusuna kadar oldukça başarı göstermiş bir görüntü çizen dizi, gelecekler bölümler için istekli olmamıza destek oluyor. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,2 / Ayrıca güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Tom Blyth – Billy The Kid, William H. Bonney
 • Jonah Collier – Ufak Billy
 • Daniel Webber – Jesse Evans
 • Eileen O’Higgins – Kathleen McCarty
 • Declan O’Reilly – Şerif
 • Dakota Daulby
 • Sean Owen Roberts
 • Ryan Kennedy
 • Brendan Fletcher
 • Shaun Benson
 • Lisa Chandler
 • Chad Rook ve öteki.

Billy the Kid Dizi Konusu ve Yorumu – Epix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek suretiyle…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri