Fiyatlar

Bim Ariete kahve makinesi neden alınmaz?

Bim Cuma güncel ürünler kampanyasında Arite marka kahve makinesi 7999₺ fiyatla satılacak. Ürünün modeli Ariete moderna 1318 olarak geçiyor. Piyasada bu makine amazonda 5973₺ olarak satılıyor. Bimin fiyatı 1000₺ daha yüksek. Ürün hakkında yorumlar maalesef iyi değil. Yurtdışında kullanıcılardan gelen yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

Bimden neden alınmaz?

Bimden alınmama sebebi tamamen fiyatı. 1000 lira fazla vermeye gerek yok. Bu tip mekanik kahve makinelerinde birçok kullanıcı tam ayarı tutturamadığı için negatif yorumlar olabilir. Eğer makineye itina göstermeyecekseniz sizde memnun kalmayabilirsiniz. İnce ayar gerektiren bir makine ve birçok tecrübe etme sonrası doğru ayarı yakalayabilirsiniz.

ariete-kahve-makinesi-1

Merhaba, makine iyi görünüyor. Oldukca güzel bir uygulama. Sadece şişelenmiş su yada arıtıcı kullanın. Çeşmeden gelen su oldukca fazla kireçtaşı ihtiva eder, makine kısa sürede bozulur. Sen köpük ile iyi bir içmeden ilkin atmak 4/5 kahve yapmak zorunda mühür yüz yapmak gerekir. O vakit iyi gelecek, fakat itina gösterilmeli! Makinenin tek kusuru kahve değirmeni meydana getiren sağır edici gürültüdür! Makineyi açtığınızda, fincanı şekerle hazırlamanızı tavsiye ederim, hemen sonra çelik kol kahve değirmeni altına koymaya devam eder ve kahve değirmeni aktive eden bir sekme vardır. Kahve tozu düştüğünde, çubukla birazcık bastırın, kolu derhal kupayı yerleştirin ve fincan sembollü düğmeyi tıklayın. Kol dağıtmadan 20/30 saniye aşağıda kalırsa buğu kahve tozunu kızartır ve kahvenin tadı yanar. Bu yüzden başlangıçta dikkatli olmanızı söyledim, bu adımlar önemsiz görünüyor, fakat hepsi iyi bir kahve çıkarmak için yararlıdır! Elbette fasulye bir kilo “bourbon kahve” mavi karışımı aldım. Kahve değirmeni öğütme kaba yada daha ince ayarlayabilir, bununla birlikte iklime nazaran birazcık gider.

ariete-kahve-makinesi-2

Bu ürünü seçtim bu sebeple artık plastik kapsüller kullanmak ve kahve çekirdekleri kullanmak istemiyorum, maalesef bu makinenin bazı boğaz noktaları vardır: taşlama muntazam ayarlanmasına ve kahve tozu hafifçe bastırılmasına karşın çoğu zaman pompa kahveyi dağıtmakta başarısız olur, filtre sık sık tıkanır, su tankı, bir kahve dağıtıldıktan sonrasında, uzun süre sıvı damlamaya devam eder ve hemen sonra kurtarma tencere doldurur, kahve değirmeni oldukca gürültülü, dağıtılan kahve tadı iyi malum marka kullanımına karşın düşük kalitede.

Ayrıca kahve öğüten ve oldukca hantal ve güzel duyu olarak güzel olmayan bir makine arıyorduk ve buraya kadar buradayız. Biraz daha büyük fakat güzel.
Geri kalanı için başarısız oldu!

Her şeyden ilkin, 2 kahvenin bir filtresine haiz olması, tekli yapmayı zorlaştırır: eğer oldukca fazla kahve koyarsanız netice sulu olur, eğer oldukca konsantre bir kahve çıkarsanız, elinizi yapmak zorundasınız… iyi netice 2 kahvede. Buna ek olarak, öğütme aşamasında çevrede oldukça kirlenir.

ariete-kahve-makinesi-4

Oldukca kısa bir kullanım süresinden sonrasında problemler başladı… Filtre, öğütme seviyesini değiştirmemize ve rutubet mevzusunda dikkatli olmamıza karşın, devamlı tıkanmıştı. Kahve çıkmadı ve makine her yere su sızdırıyordu. Filtreyi temizlemek için tüm ürünleri, hatta ustalaşmış olanları bile kullandık… fakat meydana getirecek bir şey yok

Tam olarak beklentilerimi karşılayan kahve makinesi, güzel duyu bile güzel, birazcık girişimden sonrasında, bu ismin layık kahve yapmak mümkün olacak!
Dahili kahve değirmeni olan makine, herhangi bir alternatife (bakla, mocha..) kıyasla açıkça gürültülü olduğu ortaya çıkıyor. Göz ardı edilmemeye bakın, sadece kahve o denli iyi olacak ki gürültüyü de takdir edeceksiniz.

ariete-kahve-makinesi-3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri