Kripto Para

Bitcoin fiyatına 60.000 dolar kapısını açacak 3 neden!

Bitcoin maliyeti, bu hafta bir kere daha 40.000 doların altına düşse de bazı teknik göstergeler, yeni bir ralliye dair ehemmiyetli sinyaller veriyor! İşte Bitcoin’in 60 bin dolara yükselmesini sağlayacak 3 niçin!

Bitcoin maliyetine ivme kazandıracak faktörler!

Bitcoin (BTC) maliyeti, pazartesi günü 38.000 doların altına düştü ve geçen hafta 45.000 doların üstüne çıkarak elde etmiş olduğu tüm kazançları yitirdi.

Geçen haftaki kazanımlarını yitirmiş olsa da Bitcoin gene 60 bin dolara dönebilir! Ama iyi mi?

Petrol yükselirken Bitcoin 40.000 doların altına geri döndü!

Brent pişmeden petrolünün bugün (7 Mart Pazartesi) erken saatlerde takribî 139$’a, başka bir deyişle 2008’den bu yana bakmış olduğu azami seviyesine, ulaşmasının peşinden çekince varlıklarında süregelen satışların tesiriyle Bitcoin maliyeti de düştü.

Başka Bir Deyişle Bitcoin yatırımcılar için, devam eden piyasa volatilitesine karşı bir korunma sağlayamadı.
Ve hepsi da en büyük dijital varlığın “tehlikesiz liman” statüsü hakkında münazaraları gene tutuşturdu.

Bitcoin fiyatına 60.000 dolar kapısını açacak 3 neden! Bitcoin’in Nasdaq ve altın ile olan korelasyonunu gösteren BTCUSD 7 günde bir maliyet grafiği – Kaynak: TradingView

Bu arada eksantrik bir halde; Bitcoin’in en büyük rakibi olan altınla arasındaki korelasyon -0,38’lere düştü.
Hatta bu göstergeler, en büyük dijital varlık için gelecek aylarda 60.000 dolara doğru potansiyel bir derlenmeye işaret ediyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin maliyet hipotezi 2022-2025

Bitcoin maliyetine ivme kazandıracak 3 unsur:

1. Uzun vadeli yükselen trend çizgisi yardımı

Tarih bir kere daha tekerrür ederse, Bitcoin’in uzun vadeli yükselen trend çizgisi yardımına doğru kaydolduğu son düşüş, 60.000 dolarlık direnme seviyesine doğru potansiyel bir derlenmeye taban hazırlayabilir.

Bilhassa BTC’nin trend çizgisi yardımı, yukarıyada yatay direnme seviyesi ile birleşince, yükselen üçgen adı verilen teknik bir formasyon oluşturur.
Burada alt düzey bir akümülasyon alanı olarak hareket ederken; üst düzey ise traderler için bir dağıtım alanı vazifeyi bakıyor.

Bitcoin fiyatına 60.000 dolar kapısını açacak 3 neden!

2. Bitcoin balinalarının sayısı çoğalıyor!

CoinMetrics tarafınca sağlanan on-chain bilgiler, varlıklı yatırımcıların aynı seviyeye yakın Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Mesela, minimum 1.000 BTC yakalayan Bitcoin adreslerinin rakamı 27 Şubat’ta 2.127 iken; 28 Şubat’ta 2.266’ya terfi etti.

(*3*) 000 BTC’den fazla bakiyeye haiz Bitcoin adresleri – Kaynak: CoinMetrics, Messari

Aynı dönemde, BTC’nin maliyeti takribî olarak 38.000 dolardan 45.000 dolara terfi etti.
Bu da piyasa duyarlılığının negatif olmasına rağmen, varlıklı yatırımcıların Bitcoin’lerini satmayıp hodl emeye karar verdiğini gösteriyor.

Bu arada popüler bir piyasa analisti olan Johal Miles, 33.000 ila 38.000 dolar arasındaki alanın, Bitcoin boğaları için “yüksek hacimli bir akümülasyon bölgesi” bulunduğunu ve mevzubahisi aralığı aşmanın “ayılar için güç” olacağını açıklıyor.

Bitcoin currently resting on the entire range point of control.

High volume accumulation zone, a tough order for bears to push through this.
Bitcoin borsa çıkışlarında trend bozulmadı

BTC altı ayın en düşük seviyesine yakın işlem bakmasına rağmen, kripto informasyon araştırma platformu Santiment’ten elde edilmiş bilgiler, Ekim 2021’den bu yana borsalardaki 7 günde bir Bitcoin çıkışının pozitif bulunduğunu gösteriyor.

Santiment aşağıdaki Bitcoin borsa akışını gösteren grafiğe atıfta bulunarak, şu yorumu yapmış oldu:  “Acayip bir halde, son 26 haftanın 21’inde, borsalardan daha çok BTC çıkışları baktık.”

Nitekim borsalardan çıkan BTC oranının çoğalması, yatırımcıların daha uzun solukta hodl etmek istediklerini gösteriyor.
Ve CryptoQuant’a gore, borsalardaki bu BTC ölçüyü, Eylül 2018’den bu yana en düşük seviyeye doğru eksilmeye devam ediyor.

Kaynak

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri