Güncel

BOTAŞ Açılımı Nedir?

BOTAŞ son zamanların adı sık anılan anonim şirketlerindendir. BOTAŞ, Boru Hattı ve de Petrol Taşıma alanlarında hizmet vermektedir. BOTAŞ hakkında merak edilenler araştırılıyor.

BOTAŞ; Türkiye Varlık Portföyünde yer almakta olan bir tür kamu tutumsal teşebbüsüdür. 1974 senesinde kurulan BOTAŞ; 1995 senesinde Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak yapılandırılmış ve 24 Ocak 2017 zamanı itibariyle Türkiye Varlık Fonu bünyesine dâhil olmuştur. BOTAŞ en temel anlamda; Petrol ve Doğal Gaz Boru Hatları Yapımı ve İşletmeciliği, Doğal Gaz ve LNG Depolanması Ticareti, LNG FSRU Terminali İşletmeciliği, Liman Hizmetleri, Uluslararası Doğal Gaz Taşıma Projeleri alanlarında etkinlik göstermektedir. BOTAŞ’ın açılımının Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi olduğu biliniyor.

BOTAŞ Sahibi Kimdir?

BOTAŞ sahibi kim olduğu da Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi çalışmalarını yakından takip edenler tarafınca araştırılıyor. BOTAŞ bir tür anonim şirketi olduğundan sahibinin net olarak kim olduğuna dair kati bilgiler bulunmuyor. Ancak BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü’nün Burhan Özcan olduğu söyleniyor.

BOTAŞ’a Girmek İçin Aranan Şartlar

BOTAŞ’a girmek için aranan şartların neler olduğu, şirket bünyesinde etken anlamda emek verme göstermek isteyenler tarafınca merak ediliyor ve araştırılıyor. BOTAŞ’a girmek için aranan şartlar içinde ilk olarak KPSS puanı bulunmaktadır. Başvuru meydana getirilen pozisyona nazaran KPSS puanı kurum sayfasında evvelinde açıklanacaktır. Ayrıca vazife yapılacak alan ve pozisyona bağlı olarak yabancı dil sertifikası benzer biçimde şartlar aranmaktadır. Harici olarak müracaat yapmak için 35 yaşını doldurmamış olma şartı bulunduğunu belirtmekte yarar var.

BOTAŞ’a Bağlı Firmalar Hangileridir?

BOTAŞ ile ilgili şirket bünyesinde bilinmeyen pek fazlaca data bulunuyor. BOTAŞ’a bağlı şirketlerin hangileri olduğu mevzunun meraklıları tarafınca araştırılıyor. BOTAŞ’a bağlı şirketlerin;

BOTAŞ International Anonim Şirketi

Turkish Petroleum International Anonim Şirketi

TANAP Doğal Gaz İletim A.Ş.

TURUSGAZ TAAHHÜT PAZ. TİC. A.Ş.

TürkAkım Gaz Taşıma A.Ş. (TAGTAŞ) benzer biçimde firmalar olduğu belirtiliyor.

BOTAŞ Emek verme Saatleri Nedir?

BOTAŞ emek verme saatlerinin ne olduğu, şirket bünyesinde çalışmak isteyen ya da şirketle değişik bir mevzu dâhilinde görüşme gerçekleştirmek isteyenler tarafınca merak ediliyor. BOTAŞ emek verme saatlerinin 08.00 ve 17.00 saatleri olduğu belirtiliyor. Çalışanların ise düzgüsel emek verme süresi 8 saat olmak suretiyle haftada 40 saat şeklindedir.

BOTAŞ Emek verme Şartları Nelerdir?

BOTAŞ emek verme şartlarının neler olduğu, Anonim Şirketi bünyesinde emek vermeyi düşünenler tarafınca sorgulanıyor. BOTAŞ emek verme şartları; günde 8 saat olacak şekilde haftada toplamda 40 saat şeklinde değerlendirilmektedir. BOTAŞ emek verme şartları anlamında uzun saatlere mecburi bırakmamakla beraber ücret anlamında da dolgun maaş sağlamaktadır. Bu bakımdan KPSS puan ve dil şartını sağlamak koşulu ile BOTAŞ emek verme şartlarının son aşama pozitif yönde olduğu belirtiliyor.

BOTAŞ Hangi Bakanlığa Bağlı?

BOTAŞ şirketinin hangi bakanlığa bağlı olduğu, şirket hakkında araştırma yapanlar tarafınca merak ediliyor. BOTAŞ’ın Türkiye Varlık Fonu bünyesine katılmış olduğu biliniyor. BOTAŞ sahibinin ve bakanlığa bağlı bölümünün Türkiye Varlık Fonu denetiminde gerçekleştiği belirtiliyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri