Genel

Bu gece saatleri için kesin önleminizi alın: Resmen felaketi yaşatacak! Yarın akşama kadar etkisini artıracak

Editörün SeçtikleriGündem

Bu gece saatleri için kesin önleminizi alın: Resmen felaketi yaşatacak! Yarın akşama kadar etkisini artıracak

Bu gece saatleri için il il belli oldu. Resmen felaketi yaşatacağı açıklanırken, saat bilgisi bile paylaşıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilhassa bu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışın güçlü bir halde başlamış olacağı açıklandı. 81 il için tek tek açıklanan hava durum tahminlerinin bilgileri da belli oldu. Hangi ilde ne vakit yağış başlamış olacak? Yarın hava durumu iyi mi olacak? İşte merak edilenler..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca resmen yıkım açıklaması yapılmış oldu. Yapılan açıklamaya ek olarak hava sıcaklığı ve rüzgar bilgisi de il il paylaşıldı. Dışarıya çıkacak olanların çıkmadan ilkin kesinlikle tahminlere bakması gerektiği mevzusunda ikazlar yapılmış oldu.

Bu akşam saatlerinden itibaren geçerli olan hava durumunu paylaşan MGM, şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas ve Osmaniye çevreleri ile Kırıkkale’nin kıyı kesimleri, Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor”

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının; şimal, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 8 aşama altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi planlanıyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi planlanıyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli kıyıları, Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Adana’nın şimal ve doğusu, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde güçlü olması beklendiğinden yaşanabilecek negatif şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında güçlü rüzgar vb.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve oldukca bulutlu, Çanakkale ve Edirne çevrelerinin bu akşam saatlerinde, bölgenin doğusu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinin bu akşam ve yarın (Perşembe) aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova çevreleri ile Kırklareli kıyılarında mahalli güçlü olması planlanıyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi planlanıyor.

EDİRNE 10°C, 19°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

İSTANBUL 13°C, 18°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) mahalli güçlü olması planlanıyor.

KIRKLARELİ 10°C, 19°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) kıyılarında mahalli güçlü olması planlanıyor.

KOCAELİ 14°C, 18°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) mahalli güçlü olması planlanıyor.

EGE

Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden itibaren bölgenin iç kesimlerinin oldukca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi planlanıyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 18°C

Parçalı ve oldukca bulutlu

DENİZLİ 16°C, 24°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 18°C, 23°C

Parçalı ve azca bulutlu

MUĞLA 13°C, 23°C

Parçalı ve azca bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve oldukca bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden sonrasında Osmaniye, Hatay kıyıları, Adana’nın şimal ve doğusu ile Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında cenup ve güneybatı yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi planlanıyor.

ADANA 18°C, 29°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden sonrasında şimal ve doğu ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

ANTALYA 21°C, 27°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, yarın (Perşembe) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 20°C, 27°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden sonrasında kıyı ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

ISPARTA 11°C, 26°C

Parçalı ve oldukca bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sivas çevreleri ile yarın (Perşembe) öğleden sonrasında Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

ANKARA 12°C, 20°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 11°C, 21°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 8°C, 18°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, şimal çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 13°C, 26°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Perşembe) öğleden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu kıyılarında mahalli güçlü olması planlanıyor.

BOLU 7°C, 15°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

DÜZCE 12°C, 19°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden itibaren mahalli güçlü olması planlanıyor.

KASTAMONU 10°C, 17°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) öğleden itibaren kıyı ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

SİNOP 17°C, 22°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Tokat çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

AMASYA 15°C, 23°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN 17°C, 23°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kıyı ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

SAMSUN 17°C, 20°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.

TRABZON 19°C, 22°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli güçlü olması planlanıyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi planlanıyor.

ERZURUM 8°C, 21°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 7°C, 22°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 12°C, 25°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 8°C, 20°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, yarın (Perşembe) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve oldukca bulutlu, Siirt ile yarın (Perşembe) Gaziantep, Kilis ve Batman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 14°C, 30°C

Parçalı, yer yer oldukca bulutlu, şimal ve doğu çevreleri yarın (Perşembe) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP 16°C, 27°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 17°C, 27°C

Parçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 20°C, 28°C

Parçalı, yer yer oldukca bulutlu


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri