Genel Kültür

Bunuel Kalumbağaların Labirentinde Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bunuel Kalumbağaların Labirentinde (Buñuel en el laberinto de las tortugas) filmi, mevzusu, oyuncuları, yorumları, 2018, imdb, ekşi, trt 2, hangi dil, kaç dk, çözümleme, altyazılı izle benzer biçimde aramalarınız için yorumguncel.com’da kalınca.

Buñuel in the Labirent of the Turtles, Ekmeksiz Toprak isminde filmiyle malum Salvador Simó tarafınca yönetilen ve Fermín Solís’in aynı adlı çizgi romanına dayanan bir İspanyol animasyon konulu bir filmdir. Geleneksel bir animasyon uyarlaması olan filmin başrolünde Jorge Usón, Fernando Ramos, Luis Enrique de Tomás ve Cyril Corral benzer biçimde adlar yer ediniyor. Filmde Paris’in meşhur adı haline gelen Luis Bunuel’in beklenmedik parasızlık dönemiyle başa çıkma şekilleri ele alınıyor.

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles 20 Ekim 2018’de Los Angeles Animasyon Film Festivali’nde resmi olarak gösterime girdi ve 26 Nisan 2019’a kadar İspanyol tiyatrolarına ulaşmadı. Film ek olarak 34. Goya Ödülleri’nde dört dalda aday yayınlandı ve “En İyi Animasyon Filmi” ödülünü kazanmıştır.

Toplamda 1 saat 17 dakikadan oluşan film İspanyolca ve Fransızca dillerinden oluşmaktadır. Film izleyenlerinden pozitif eleştiriler toplarken imdb’de 7,1 puana haiz.


Filmin orijinal adı; Buñuel en el laberinto de las tortugas

Bunuel Kalumbağaların Labirentinde Filmi Konusu

Paris, 1930, meşhur ressam Salvador Dali ve Luis Bunuel’in ismiyle anılmaktadır. Ancak Bunuel, Altın Çağ filminin arkasından beklenmedik şekilde parasız kalır. Zor duruma düşen Bunuel, İspanya’nın en yoksul bölgelerinden önde gelen Las Hurdes hakkında yapması ihtiyaç duyulan belgeselle başa çıkamamaktadır. Bunuel buna çözüm bulmalıdır ve yakın heykeltıraş arkadaşı Ramon Acin’den yardım ister. Ramon, bir piyango bileti alır, eğer bilet kazanırsa Bunuel’in filminin harcamalarını karşılayacağına dair söz verir. Talih onların yanındadır…

Bunuel Kalumbağaların Labirentinde Film Oyuncuları

Filmin başrolünde Jorge Usón, Fernando Ramos, Luis Enrique de Tomás ve Cyril Corral benzer biçimde adlar yer ediniyor.


Karakterleri

Jorge Usón – Luis Buñuel
Fernando Ramos – Ramón Acín
Luis Enrique de Tomás – Pierre Unik
Cyril Corral – Eli Lotar
Javier Balas – Luis niño
Gabriel Latorre – Padre Luis
Pepa Gracia – Madre Luis
Fermín Núñez – Maestro / Arriero
Rachel Lascar – Vicondesa de Noailles
Salvador Simó – Salvador Dalí

Filmin Fragmanı

Bunuel Kalumbağaların Labirentinde Film Yorumları

yirminci yüzyılın en büyük yönetmenlerinden luis bunuel’in ekmek kullanmadan toprak filminin çekim macerasını özetleyen bu animasyon film, azca ilkin trt2 ekranındaydı. ekmek kullanmadan toprak’ın yapımcısı olan ve ispanya iç savaşı’nda öldürülen anarşist heykeltraş ramon acin’in anısına bir saygı duruşu olarak da okunabilir.

  • vakit sokaklarda kayboluyordu

Bu içeriklerimizi de sevebilirsiniz;

Yağmurlu Bir Pazar (2014) Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Solaris Film (1972) Konusu | Oyuncuları | Yorumları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri