Büyükçekmece’de birinci bal hasadı gerçekleşti
![Büyükçekmece’de birinci bal hasadı gerçekleşti 1 Buyukcekmecede birinci bal hasadi gerceklesti](/wp-content/uploads/2023/09/Buyukcekmecede-birinci-bal-hasadi-gerceklesti-750x470.jpg)
Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Kumburgaz Mahallesi’nde gerçekleşen bal hasadına Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Cive, Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Gözde Göçmen Öztürk ve arı üreticileri katıldı.
350 KİLOGRAM BAL ELDE EDİLDİ
Büyükçekmece Belediyesi Tarım Akademisi’nde verilen “Arı Yetiştiriciliği” eğitimiyle arıcılık teşvik edilirken bölgeye arı üssü kuruldu.
Büyükçekmece Belediyesi, ekim takviminde bal verimi yüksek bitkilere yer vererek üreticileri desteklemeye devam ediyor. Arı yetiştiriciliği eğitimi alan 120 kişiden 30’u ilçede etken olarak arıcılık hayata geçirmeye başladı.Gerçekleşen bal hasadında arılardan ilk ürünler elde edildi. Bal sağımının yanı sıra şifa deposu polen ve propolis benzer biçimde arı ürünleri de üretildi.Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nce bakımı meydana getirilen 60 kovandan ortalama 350 kilogram bal elde edildi. Üretilen temiz tarımsal ürünlerin tüketiciye aracısız ve güvenli ulaşmasının sağlanması için de Büyükçekmece Tarım Market raflarında ürünler satışa sunuldu.
The post Büyükçekmece’de birinci bal hasadı gerçekleşti appeared first on TV Gündemi.