Televizyon

Camdaki Kız’ın ‘Pera’sı Leyla Feray Kimdir? Leyla Feray Kaç Yaşında ve Nereli?

Kanal D ekranlarının beğenilen dizisi Camdaki Kız senaryosuna bu akşam yeni adların dahil olduğu bakıldı. Başrollerinde Burcu Biricik, Feyyaz Şerifoğlu, Hande Ataizi gibi adların yer aldığı dizi kadrosuna, Pera rolü ile hoş oyuncu Leyla Feray’ın dahil olduğu bakıldı. Pera karakterine can veren Leyla Feray’ın yaşamına dair ayrıntılar izleyicileri meraklandırdı. Peki Leyla Feray kimdir? Leyla Feray kaç yaşında ve nereli? İşte ayrıntılar…

Kanal D ekranlarında her perşembe izleyicisi ile buluşan Camdaki Kız dizisinin senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu ve Yeşim Aslan kaleme alırken, Nadim Efor ise rejisör koltuğunda oturmaktadır.
Pera rolüyle senaryoya dahil olan Leyla Feray’ın kim olduğuna dair araştırmalar sürüyor. Peki Leyla Feray kimdir? İşte ayrıntılar…

Sırçadaki Kız ‘Pera’ Leyla Feray Kimdir?

Leyla Feray 8 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Feray, Koç Üniversitesi Medya ver Görsel Sanatlar kısmından mezundur. 

2013 yılında “Ben Onu Çok Sevdim” dizisiyle profesyonel kariyerine ilk adımını atmış olan Feray, “Paşa Gönlüm” , “Üç Dost”, “Muhteşem Asır-Kösem” dizilerinde yer alarak kariyerinde ehemmiyetli galibiyetler elde etmiştir.

2017 yılında “Kardeşim Benim-2” filminde “Leyla” karakterinde rol almıştır.
2020 yılında dijital platformun mini evraksal drama dizisi “Rise of Empires: Ottoman”da “Huma Hatun” karakterine can vermiştir.

Feray 2020 senesinde ise TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de yayımlanan “Uyanış Büyük Selçuklu” dizisinde “Gevher Hatun” karakterini canlandırmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri