Televizyon

Çanakkale’den yola çıkan kutsal emanetler Bilecik’te

ÇANAKKALE (İHA) – Çanakkale‘den yola çıkan mukaddes itimatlar Bilecik‘te

BİLEŞİK – Çanakkale Deniz Galibiyeti’nin 107’inci gündeki teslimi çoğu zaman Recep Tayyip Erdoğan’a alınmak üzere daha önceki zamandaki geli Yarımadası’nda 253 bin şehidin bulunduğu bölgeden alınan toprak, deniz suyu ve Türk Sancağı’ndan oluşan mukaddes itimatlar, Bilecikli atletlere çoğu zaman teslim edilir.

Çanakkale’den-Ankara 25. Atletler, mukaddes itimatları Bilecik Emniyet Müdürlüğünün yolunun Bilecik Valiliği binası gelecekler. Burada Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya mukaddes itimatları öperek alarak, Eskişehirli atletlere teslim etti.

Bir konuşma yapan Valikaya, “Çanakkale başarıyı 107’inci sene dönümü vesilesiyle Gelibolu Yarımadası’ndan alınan bu mukaddes hava, sizin burada suyu ve namlı sancağımızı Cumhurbaşkanımız burada Tayyip Erdoğan’a talep edilmek için teslim edilmeyen ve Eskişehirli sporcularımıza teslim ediyor” dedi.

Öte yandan Çanakkale’den çıkan mukaddes itimatlar, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Ankara şehir sınırlarından geçirilecek..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak smm panel
sitene canlı tv ekle bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş