Televizyon

‘Cin çıkartma’ ismi altında öldürülen bayanın eşi: Oklavayla 100 defa vurdum

Ankara’da eşi Özge Nur Tekin’i vefatına neden olduğu iddiasıyla suçlanan Selçuk Tekin dominant karşısına çıktı. Kendisini ‘hoca’ olarak tanıtan Erdal Kaya’nın kendilerini yönlendirdiğini belirten Tekin, eşine 100 kere oklava ile dua okuyarak vurduğunu açıkladı.
Ankara’nın Keçiören ilçesinde kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Sağlık Kurumu’nde 8 Mart 2021’de yaşamını kaybetti.
Savcılık, ölü muayene zabtında Özge Nur Tekin’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini hatırlayan yaralar bulunmasıyla soruşturma başlattı.

Nezarete alınan Selçuk Tekin, 8 ay evvel evlendiği Özge Nur Tekin’in ilk eşinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını söyledi. Selçuk Tekin, kendi ailesi ile eşinin ailesine gidişatı anlattığını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla Kayseri’de bulunan ve kendisini ‘hoca’ olarak tanıtan Erdal Kaya’ya erişildiğini ifade etti.

5 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Tekin, Erdal Kaya’nın manipülasyonuyla eşinin sırtına oklava ile 100 kere bir yere çarptığını, daha sonra hacamat yaptırdıklarını ve sabah da yeniden hocanın nasihatiyle eşinin oruç tuttuğunu ve kurban keserken fenalaştığını açıkladı.
Adliyeye sevk edilen kuşkulular, adli hakimiyet önlemi uygulanarak özgür bırakıldı.

‘BİR HOCA TESPIT EDIP OKUTALIM DEDİLER’

Selçuk Tekin hakkında ‘eşe karşı isteyerek yaralama neticesinde vefata neden olma’, 5 birey hakkında da ‘kabahate iştirak etme’ kabahatinden 12 seneden 18 seneye kadar mapus istemiyle dava açıldı. Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde bakılan mahkemeye Selçuk Tekin, Cemal Efe, Zöhre Tekin, Sevim Özbaş ve avukatları katılırken, Erdal Kaya SEGBİS aracılığıyla Kayseri’den katıldı.
Mahkemede korunma yapan Selçuk Tekin, hem kendisinin hem de eşinin ikinci evlilikleri olduğunu söyledi.

Vakayı anlatan Tekin, şöyle konuştu:

“Eşimin hiçbir rahatsızlığı yoktu. Vakadan evvelki gece eşim, beni uykumdan uyandırdı ve kendisine musallat olduklarını açıkladı. Hal ve hareketleri normal değildi, usunu yitirmiş gibi davranıyordu. Kedi geldi benimle konuştu, ‘eli çehreyi yaralı bir kedi’ diye söyleniyordu. Eşimin ilk eşinden olan çocuğu da bizimleydi, o da sesleri dinleyince korkup ağlamaya başladı.
Sabah hem kendi ailemi hem de eşimin ailesini aradım. Gidişatı anlattım, ‘Onlar da bir hoca tespit edip, okutalım’ dediler. Telefonla Kayseri’de kalan Erdal Kaya’yı aradık. O telefonda eşimle konuşup, Kuran’dan sureler okumaya başlayınca eşim gevşedi. Sonra hoca ‘Kısas yapılması gerekiyor’ dedi. Bunun ne demek olduğunu sorduğumda bana, ‘Peygamberler zamanından gelen, çok daha öncekinden beri yapılan bir yerinizi incitme yoluyla cin çıkartılan bir uygulama’ olduğunu açıkladı.
Hocanın açıkladığı gibi eşimin sırtına, kalçasına ve baldır kısmına 100 kere oklava ile dua okuyarak bir yerinizi incittim. Daha sonra yeniden hocanın açıklaması üzerine, bir bayan gelerek eşime hacamat yaptı ve sabah oruç tutmak için sahura kalktık. Sabah da kurban kesmek için hep beraber kurban kesim alanına gittik. Orada bir tane kurban kestik eşim fenalaştı, o zaman hoca ‘Paran varsa, bir tane daha kes’ dedi. İkinci kurbanı keserken eşim kendini kaybetti. Sağlık Kurumuna götürdük.”

DURUŞMA ADLİ TIPTAN RAPOR İSTEDİ

Vaka günü evde olan Özge Nur Tekin’in babası Cemal Efe ise kendisinin oklava ile bir yere çarpma vakasından haberi olmadığını, salonda çocuklarla ilgilendiğini açıkladı.
Kendinde değildi ve sırtında morluklar vardı. Morlukları sorunca ailesi ‘cin girdi, onu çıkarmak için yaptık’ dedi. Sonra Özge’ye eğilip, hacamat yaptırmak isteyip istemediğini sordum. Kendisi de başıyla yaptırmak istediğini açıkladı. Hacamat yaptıktan sonra azıcık kendisine geldi. Yatağın başına oturduk ve ben ayrıldım” diye konuştu.

Duruşma değişik maznun ve şahitlerin ifadesini aldıktan sonra ara kararını açıkladı. Duruşma adli tıp müessesesinden Özge Nur Tekin’in kesin vefat sebebinin tanımlanması için rapor istenmesine karar vererek, mahkemeyi erteledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri