Yaşam

Çok beklenen Disney Plus macerası sonunda Türkiye’de başladı!

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan, pek fazlaca dizi-film ve içeriğin yayınlandığı dijital içerik platformu Disney+ Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Dünyada dijital içerik platformlarını kullanan milyonlarca şahıs var. Bilindiği suretiyle dizi-film ve içerik severler tarafınca kullanılan bu platformlar içinde da rekabet oldukça çok. Türkiye’de de milyonlarca kullanıcısı olan bu platformlar içinde en popüleri Netflix olsa da, HBO, Exxen ve benzeri değişik seçenekler de bulunmakta.

ABD’de medya şirketi olarak hizmet veren The Walt Disney Company’e ilişkin dijital içerik platformu Disney Plus da Türkiye’de bugün itibarıyla hizmet vermeye başladı.  

Türkiye’deki platform seçenekleri içinde yerini alan Disney Plus Türkiye’de yerli yabancı pek fazlaca içerik bulunmakta. 

TEK BİR KULLANICI İLE BİRDEN FAZLA EKRAN

Diğer dijital içerik platformları benzer biçimde Disney Plus’ta da aynı anda birden fazla ekranda seyretme imkanı sunuluyor. 4 değişik ekrana kadar seyretme imkanı sunulmuş olduğu benzer biçimde telefon, bilgisayar ya da tablet benzer biçimde 10 değişik cihaza kadar da indirme imkanı tanınıyor.

Oluşturulan bir kullanıcı hesabı içinde de 7 değişik kullanıcı için profil oluşturulabiliyor. Böylece tek bir hesabı kullanan kişiler, kişisel zevk ve ilgi alanlarına gore içerikleri birbirlerinden ayrı bir halde izleyebilecekler.  

header-desk-disney-plus-july-764x400-2x-002.jpeg

ABONELİK FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Disney Plus’ın kullanıcılara sunmuş olacağı abonelik tutarları merak ediliyordu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafınca 10 senelik gösterim izni alan platformun açıklanan ücretlendirmeleri şu şekilde:

Disney+ Türkiye aylık abonelik fiyatı: 34,99 TL

Disney+ Türkiye senelik abonelik fiyatı: 349,90 TL (Aylık 29,16 TL)

disney-plus-logo.jpeg

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri