Spor

Cornelius’un gayesi gol krallığı

Trabzonspor’un dönem başlangıcında Parma’dan ekibine dahil etmiş olduğu Danimarkalı oyuncu Andreas Cornelius, kadro olarak galibiyetli bir performans ortaya koyduklarını deklare etti.
Cornelius, kulüp mecmuasındaki mülakatında, Trabzonspor’a imza atmadan ilkin diğeri kulüplerden de tavsiye aldığını söz ederek, “Önerinin yanında alakadan da bahsedebiliriz. Transfer devri süresince sizinle ilgilenen ve dolaysız tavsiye icra eden kulüpler olabiliyor. Bunların yanı sıra ehemmiyetli olarak İtalya’dan bir tavsiye almıştım.
Fakat ligin şu anki gidişatına baktığımızda bizim hayalimizden de temennimizden de oldukça öte bir durum. Fazlaca daha muntazamını yapıyoruz. Bu nedenle buraya gelmiş ve burayı seçmiş olmaktan oldukça hoşnudum. Çıktığım yolda zaferli şekilde ilerlemek beni de hepimiz suretiyle neşeli ediyor.” deyimlerini kullandı.
Cornelius, lig sonunda gol kraliyeti yaşamak istediğini lakin grubun şampiyonluğunun ferdî muvaffakiyetten daha bedelli bulunduğunu vurgulayarak, şunları deklare etti:
“Burada daima bir arada mükemmel bir dönem geçiriyoruz.
Grupla beraber bu süreci yaşayabilmek filhakika oldukça güzel bir his. Her oyuncunun dönem süresince ferdî kasıtları

oluyor ve bu tarz şeyleri reelleştirebilmek için çaba ediliyor. Benim de bir santrfor olarak emelim gol kraliyeti. Her şeyden değerlisi, bu dönem en büyük niyetimiz şampiyon olabilmek. Oyuncular bireyi emellere haiz olabilirler lakin en değerlisi takımın kastıdır. Umarım dönem sonu şampiyon olup, benim de gol kraliyetimle bunu taçlandırırız. Şampiyonluğu bakmayı tüm grup, teknik grup ve topluluk olarak istiyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri