Güncel

Cüneyt Arkın İsmini Ona Kim Verdi?

Usta jönümüz Cüneyt Arkın’ı bugün kaybettik. Ona dair birçok şey merak mevzusu olmuşken gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın’a bu adı ona kimin verdiği merak mevzusu oldu.


Türk sinemasının yaşayan efsanelerden Cüneyt Arkın’ı 28 Haziran 2022 Salı günü kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken usa oyuncumuza bu adı kem verdiği ve Cüneyt Arkın isminin isim babasının kim odluğu merak edilmeye başlandı. İşte ona dair bilinmeyenler…

Cüneyt Arkın İsmini Ona Kim Verdi?


 

cuneyt arkina ona bu adı kim verdi1

Kendisi bir tıpçı olan ve bir dönem Andolu’da doktorluk meydana getiren Cüneyt Arkın’ın aslolan adı Fahrettin Cüreklibatır‘dı. 1963 yılında Artist Dergisi’nin beyazperde yarışmasına yakışıklığı ile damga vurarak katılımcılar içinde birinci olan Fahrettin Cüreklibatır, derginin yöneticisi Recep Ekicigil tarafınca yeni adını aldı. Recep Ekicigil’in Cüneyt Arkın adını verme öyküsünü usta sanatçı şu sözler ile anlatmıştı:

“Artist Dergisi’nin yöneticisi Recep Ekicigil, Cüneyt Gökçer’in Cüneyt’ini, Arkın Kitabevi’nin sahibi Ramazan Arkın’ın da Arkın’ını birleştirip beni öyle lanse etti. İsmim artık Cüneyt Arkın’dı.” ifadeleri ile açıklamıştı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri