Eğitim

Deli Dolu Bir Yaz – Toni Blake Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Deli Dolu Bir Yaz – Toni Blake Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Deli Dolu Bir Yaz kimin eseri? Deli Dolu Bir Yaz kitabının yazarı kimdir? Deli Dolu Bir Yaz konusu ve anafikri nedir? Deli Dolu Bir Yaz kitabı ne konu alıyor? Deli Dolu Bir Yaz PDF indirme linki var mı? Deli Dolu Bir Yaz kitabının yazarı Toni Blake kimdir? İşte Deli Dolu Bir Yaz kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Toni Blake

Çevirmen: Buket Ulukut

Orijinal Adı: One Reckless Summer

Yayın Evi: Nemesis Kitap

İSBN: 9786059961134

Sayfa Sayısı: 370


Deli Dolu Bir Yaz Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Destiny serisiyle tanışın…

Harika bir evlat… Okulun en başarıya ulaşmış talebesi… Muhteşem bir eş…

Jenny Tolliver yaşamının her döneminde iyi bir kız olmuştu fakat bu ona hiçbir şey kazandırmamıştı. İşte şimdi de ilk aşkıyla yapmış olduğu evlilik, adi bir aldatma hikayesiyle sona ermişti. Destiny, doğup büyümüş olduğu, göl kıyısındaki o muhteşem kasaba ona kucak açabilirdi. Orada, aklındaki tüm soruların cevaplarını aramaya başlamış olacak ve kendine yeni bir yol çizmeye çalışacaktı.

Destiny’de karşısına kasabanın fena evladı Mick Brody’nin çıkması ise tam anlamıyla sürpriz olmuştu. İyi kızla fena çocuk buluşmuştu. Onları bir araya getiren sır ise hem tehlikeli hem de tutkulu olayların başlangıcı gibiydi.

Deli dolu bir yaz onları bekliyordu…


Deli Dolu Bir Yaz Alıntıları – Sözleri

 • İki şey sonsuzdur: evren ve insanoğlunun ahmaklığı; ve ben evren mevzusunda güvenli değilim.
  Albert Einstein
 • Nereye gidersen git kendinlesin.
 • Penceredeki bir poster salı akşamı bir kitap etkinliği olacağından bahsediyordu.Jenny ve Sue içeri girdiğinde kitapların görkemli kokusu Jenny’nin burnuna çarptı.
 • “Dua etmek insanoğlunun ruhu için iyidir.”
 • “Nereye gidersen git kendinlesin. Bu, hiçbir kaçış olmadığı anlamına geliyordu. İnsan kendinden kaçamazdı.”
 • Bazen yanlız olduğumuzu düşünürüm.
  Bazen de yanlız olmadığımızı.
  Manzara her iki durumda da sersemletici.
  Arthur C.Clarke
 • Yıldızları o denli safça sevdik ki;
  karanlığı ürkütücü bulamayacak kadar.
 • Insanların aşık olmasından yer çekimi görevli değildir.
  Albert Einstein
 • O öldü. Onu toprakla örtmen fazlaca düzgüsel .Her şey yolunda.
 • Bir kez birini bu şekilde sevince, artık o sevginin sona ermesini dileyemiyorsun…
 • Onları özlemiyorum.
  Ben yalnız… onların olabileceği başka şeyleri özlüyorum.
  Hayalimdeki aileyi özlüyorum.
 • Nereye gidersen git kendinlesin.
  Insan kendinden kaçamazdı.
 • Şu an; bana ilişkin olan tek şey bu.


Deli Dolu Bir Yaz İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Yazarın okuduğum ilk kitabı ve müthiş olabilecek bir konunun kötüye evrilmesini okudum resmen. Tam bir kasaba hikayesi arkadaşlık, aşk, komşular ve aile. Bu şekilde güzel bir öykü gereksiz cinsellik içeren görüntüler ile mahvedilmis. Normal şartlarda duygu+tutku+cinsellik benim okumaya bayıldığım bir ucludur. Ama bu hikayede o denli fazlaca gereksiz sevisme sahnesi vardı çift arasındaki duygusal gelişim adam akıllı yazılmamış. Normalde güzel bir dram romantiklik olacak görüntüler devamlı sevisme ile bölündü. Yetişkin içerik okumaya bayılıyorum fakat ben bile uf yeter ya oldum. Keşke çift içinde daha fazlaca konuşma -diyalog ve bir şeylerin paylaşımı olsaydı. Ayirca Jenny’e devamlı iyi kız dendi fakat ben fazlaca iyi tarafını göremedim daha fazlaca toz pembe yaşayan bir tip diyebilirim hayatında herşeyi romantizm etmeye merakli (kendini aldatan eski kocayı bile). Maden Jenny bu kadar iyiydi Mick in yaşamış olduğu o sarsıcı durumu öğrendiğinde niçin koşa koşa arkadaşını anlatti? Adam ona sırrını emanet etmişti, hayatta kalma meselesiydi fakat kızımız en yakın arkadaşına söyledi. Ayrıca yakın arkadaşı ile de sex konuşmaları baydı. Yazarın yazdığı tek güzel şey Mick karakteriydi daha duygulari geçen biriydi. Ama yazar saçma bir halde devamlı sex sex yazmıs, ergence geldi bu durum, sex sahnesi yazmanın da bir dozu vardır bence. Grinin elli tonu yazmiyorsun sonuçta, bir kasaba hikayesi bu hani nerde duygular ve dram? Özetlemek gerekirse bence hikayenin iyi bir kurgusu ve vakası yoktu bu boşluğu da sex sahnesi ile doldurmak istemiş yazar. Jenny babasından da nefret ettim son sayfaları atladım devamlı. Gereksiz bir ayrılık ve dram. Şu sebeple baştan duygular güzel islenseydi bu sonda yazılan dram güzel olabilirdi. Seriye devam etmeyeceğim galiba, yalnız Sue nin öyküsünü de okurum bir ihtimal. Ama bu şekilde güzel bir ortamı yaşamamış olduğundan yazara kızgınım hikayeyi mahvetmis bence fakat gene de kolay dili olduğundan süratli okundu. (Duru Mavi)

Kocasının kendini aldattığını öğrenen Jenny hayatına yeni bir başlangıç yapmak için babasının yanına doğup büyümüş olduğu Destinny nahiyesine geri döner. Jenny tutkusu olan gökyüzündeki yıldızları görmek için gölün tarafındaki hususi mülk olan Brody arazisine girer.Brody ailesi sevilmeyen dışlanan bir ailedir.Burada Mick Brody ile karşılaşır ve aralarında tutkulu bir aşk adım atar.Aşırı cinsellik içeren cinselliğin fazlaca fazla uzatıldığı bir kitap.Ben fazlaca sevemedim .Karar sizin. (Havva Ünver)

Destiny Serisi 1. Kitap: Son 10 gündür kişisel sebeplerden dolayı okumaya vaktim olmuyordu. Elimde olan öteki kitap birazcık ağır olduğundan araya değişik bir kitap alayım, bari onu bitireyim dedim. Bu kitaba başladım fakat bitirmem gene de 5 günü buldu.
Deli Dolu Bir Yaz, 5 kitaplık Destiny serisinin ilk kitabı. Ben serinin öteki kitaplarının kapaklarını görünce başta onların kendi aralarında bir seri bulunduğunu sanmıştım lakin hepsi toptan bir seriymiş. Anlayacağınız bu kitabın kapağı seriyle uyum göstermiyor.
Kitap çerezlik, kolay okunan, erişkin içerik barındıran, güzel, mütevazı bir kitaptı. Kafama takılıp da burayı sevmedim söylediğim bir yer yoktu. Gayet güzeldi. Tam bir yaz akşamında okumalık kitap. İyi okumalar.
Seri hakkında genel informasyon için: gonderi/88386866 (Ayşenur)


Deli Dolu Bir Yaz PDF indirme linki var mı?


Toni Blake – Deli Dolu Bir Yaz kitabı için internette en fazlaca meydana getirilen aramalardan birisi de Deli Dolu Bir Yaz PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Toni Blake Kimdir?

Toni Blake’in yazma sevgisi, beşinci sınıfta bir tecrübe etme yarışması kazandığında başladı. Kısa süre sonrasında, ilk romanını, ondokuz dizüstü sayfa uzunluğunu yazdı. O günden bu yana Toni, yirmi’den fazla uygar romantizm romatürünün adını yazan bir RITA ™ haline geldi, kitapları National Readers Choice Ödülü ve Bookseller En İyi Ödülü’nü aldı ve emek harcamaları Cosmo’dan esinlenildi. Toni Midwest’de yaşıyor ve seyahat, zanaat ve açık havada zaman geçirmeyi seviyor.


Toni Blake Kitapları – Eserleri

 • Deli Dolu Bir Yaz
 • Aşkların Son Durağı
 • Baharı Beklerken
 • Yeni Günün Işığı
 • İyi Dilekler Yolu


Toni Blake Alıntıları – Sözleri

 • Daha iyi biri olmak arzu ederdim
  Charlotte Bronte, Jane Eyre (İyi Dilekler Yolu)
 • Penceredeki bir poster salı akşamı bir kitap etkinliği olacağından bahsediyordu.Jenny ve Sue içeri girdiğinde kitapların görkemli kokusu Jenny’nin burnuna çarptı. (Deli Dolu Bir Yaz)
 • Eğer kimseyi onemsemezsen,kaybedecek kimsen olmazdı (Aşkların Son Durağı)
 • Bir kez birini bu şekilde sevince, artık o sevginin sona ermesini dileyemiyorsun… (Deli Dolu Bir Yaz)
 • Tessa,ona tekrardan dönebilirdi bir ihtimal,fakat inkar ederek,gözlerini gerçeklere kapatarak yaşamak istemiyordu.Ya gene aynı şey olursa? (İyi Dilekler Yolu)
 • Belki tüm haiz olabileceğim bir gecelik mutluluktu. (Baharı Beklerken)
 • Onları özlemiyorum.
  Ben yalnız… onların olabileceği başka şeyleri özlüyorum.
  Hayalimdeki aileyi özlüyorum. (Deli Dolu Bir Yaz)
 • Nereye gidersen git kendinlesin. (Deli Dolu Bir Yaz)
 • BÜYÜKBABA KURABİYESİ
  250 gram margarin ya da tereyağı
  250 gram pudra şekeri
  … (Yeni Günün Işığı)
 • Beraberken ayrı kalmak iyi mi da tatlı bir hüzündür.
  William Shakespeare (Aşkların Son Durağı)
 • “Seni hakikaten ele geçirmeyen şey, paranoyadır.” (İyi Dilekler Yolu)
 • Yüzüne bir gülümseme yerleştirirken aslına bakarsak bunu yapmanın ne kadar kolay bulunduğunu anlamış oldu. Her şey iyiymiş şeklinde davranmanın. Ve merak etti: Bunu ne kadar zamandır yapıyordu? Ne kadar uzun süredir aslına bakarsak içinde her şeyin pek de yolunda gitmediğini hissettiği halde öyleymiş şeklinde yapıyordu? (Baharı Beklerken)
 • “Nereye gidersen git kendinlesin. Bu, hiçbir kaçış olmadığı anlamına geliyordu. İnsan kendinden kaçamazdı.” (Deli Dolu Bir Yaz)
 • Bazen yanlız olduğumuzu düşünürüm.
  Bazen de yanlız olmadığımızı.
  Manzara her iki durumda da sersemletici.
  Arthur C.Clarke (Deli Dolu Bir Yaz)
 • Tam yaşam neredeyse mükemmele yakın derecede güzel­ken ve her şeyin anlamını çözdüğüne inanırken, bir sonraki gün nasılda her şey aniden tepetaklak olabiliyordu. (Aşkların Son Durağı)
 • “Bazen birinden hoşlanmak için
  fazlaca fazla tanımak gerekmez!” (Aşkların Son Durağı)
 • Sonra da insanların değişebileceğine inanmak istemişti.Ama işin aslı kimse değişmiyordu. (İyi Dilekler Yolu)
 • Insan gençken gençliğinin kıymetini bilmesi imkansız. (Aşkların Son Durağı)
 • Aile herşeyden ilkin gelirdi. (Aşkların Son Durağı)
 • Güzellikleri düşün ve mutlu ol
  Anne Frank (İyi Dilekler Yolu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri