Futbol

Derby County’de Wayne Rooney dönemi sona erdi

İngiliz futbolunun efsaneleşmiş adları içinde yer edinen Wayne Rooney, İngiltere Championship’te küme düşen Derby County’deki teknik direktörlük görevini bıraktı.

Kulüpten meydana getirilen açıklamada Wayne Rooney’nin bugün takımdaki görevinden alınmak istediğini bildirdiği açıklandı.

Rooney ayrılığı hakkında şu sözleri dile getirdi:

“Bugün kulüpten ayrılma zamanımın geldiğine dair kararımı bildirmek için yöneticilerle görüştüm. Kulüpte hem inişli hem de çıkışlı duygularla dolu geçirdiğim zamanlar oldu. Ancak bu mücadeleden keyif aldığımı söylemeliyim. Kişisel olarak, kulübün şimdi taze enerjiye sahip ve son on sekiz ayda meydana gelen olaylardan etkilenmeyen biri tarafından yönetilmesi gerektiğini hissediyorum. Derby’deki zamanımı büyük bir gurur ve sevgiyle hatırlayacağım ve tüm ekibe, oyunculara ve tabii ki taraftarlara inanılmaz destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Sizi asla unutmayacağım ve hepinizi yakın gelecekte ve daha mutlu zamanlarda tekrar görmeyi umuyorum.”

Ekonomik olarak problemler yaşandı

Ekonomik olarak yaşamış olduğu problemler sebebiyle 21 puanı silinen Derby County, 34 puana çıkabilmiş olsa da kümede kalmayı başaramamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri