Genel

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Doğalgaz yardımı müracaatı süreci şubat ayından bu yana devam ediyor. Lüzum sahiplerine verilecek olan doğalgaz desteği için müracaatlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca E-Devlet ve toplumsal destekleşme vakıfları vesilesiyle müracaat üstüne alınacak. Hanelere senelik 450 lira ile 1150 lira arası yardım sağlanacağını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz ödemelerinin üçer aylık dönemler halinde senede iki kez (mart ve ekim) gerçekleştirilmesinin tasarlandığını deklare etti.Peki, Doğalgaz desteği müracaatı nasıl yapılır? İşte tam ayrıntılar.

DOĞALGAZ DESTEĞİ MÜRACAATI

Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üstünden müracaat yapabilecek.
Sosyal destek formu doldurulmayan yurttaşların başvurusu değerlendirme dışı kalabilecektir.

ÖDEMELER NE ZAMAN?

Sosyal Destekleşme ve Dayanışma Vakıfları tarafınca yapılacak değerlendirme sonrasında müracaatı kabul edilen yurttaşlar, yardımdan faydalanmaya hak kazanacak.
-Müracaatı kabul eden yurttaşlar, POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ye doğalgaz faturalarını takdim ederek ödeme alabilecek.

Bakan Yanık yardımın kimlere, ne şekilde yapılacağını şu sözlerle dile getirmişti:

“Doğalgaz Tüketim Yardımını hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. Lüzum sahibi yurttaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları müracaatları onaylandıktan sonrasında hak sahipliği bulunan yurttaşlarımız POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ye gidip faturalarını takdim ederek yardımdan faydalanabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri