Eğitim

Doğaüstü Olmak – Joe Dispenza Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Doğaüstü Olmak – Joe Dispenza Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Doğaüstü Olmak kimin eseri? Doğaüstü Olmak kitabının yazarı kimdir? Doğaüstü Olmak konusu ve anafikri nedir? Doğaüstü Olmak kitabı ne konu alıyor? Doğaüstü Olmak PDF indirme linki var mı? Doğaüstü Olmak kitabının yazarı Joe Dispenza kimdir? İşte Doğaüstü Olmak kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Joe Dispenza

Yayın Evi: Ray Yayıncılık

İSBN: 9786059030434

Sayfa Sayısı: 416


Doğaüstü Olmak Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Dr. Joe Dispenza’nın çalışmalarının uzun süredir hayranıyım. Doğaüstü Olmak’ta, geçmişin engellemelerinin üstesinden iyi mi gelebileceğinizi (buna sıhhat sorunlarınız da dahil) ve kelimenin tam anlamıyla yeni bir zihin, gövde ve yaşam yaratmanın yolunu kusursuz bir halde öğreneceksiniz.

Vay canına! Mucizelere inanmak istiyor ve bu umutlarınıza bilimin de bir açıklık getirmesine gereksinim duyuyorsanız o vakit bu kitap kesinlikle sizin için. Dr. Joe, doğaüstü bir yaşama geçiş yapmanın yönergelerini mükemmel bir halde, adım adım ve berrak bir üslupla aktarıyor.

Fazlaca kitap okudum fakat Doğaüstü Olmak’ı okuyunca ağzım açık kaldı. Doğaüstü Olmak, zihin-gövde şifacılığında en ileri seviyeyi yakalamış ve çığırlar açan bir kitap. Bravo!

— Dr. Christiane Northrup —

Goddesses Never Age ile New York

Times en oldukca satan yazarı.

— David R. Hamilton. Ph.D —

How Your Mind Heal Your Body’nin yazarı.

— Mona Lisa Schulz, M.D., Ph.D. —

Heal Your Mind ve All is Well’in yazarı.


Doğaüstü Olmak Alıntıları – Sözleri

 • Dikkatimizi maddi dünyadan çekip odaklanmamızı bilinmeyen alemine yönelttiğimiz ve şimdiki anda kaldığımız vakit beyin tutarlı bir tarzda çalışır.
 • İnsanlar iç hallerini ilgi, nezaket, sulh, sevgi, şükran, minnet ve takdir hislerine bakılırsa düzenledikleri vakit, kalpleri daha tutarlı ve dengeli bir hale gelirken, beyne de oldukca kuvvetli sinyaller gönderirler ve bu da beynin daha tutarlı ve dengeli bir hale gelmesine neden olur. Bunun sebebi; kalp ve beynin bir birleriyle devamlı bir kontakt içinde olmaları nedeniyledir.
  Aynı yollardan, bir şahıs bedeninin, dış ortamının ve dönemin bağlarının ötesine geçip dikkatini madde ve nesnelerden çektiğin de, hiçbiri, asla kimse, hiçbir şey olup hiçbir yer ve hiçbir zamanda olmaya adım atar.
 • Kendinizi ya da kendinizin ve yaşamınızın anılarını aşmayı öğrendiğiniz vakit sizi geçmişim şimdiki gerçekliğine bağlayan her şeyle, beraberce, her yerle ve tüm zamanlarla bağlarınızı koparmış olmuş olursunuz.
 • Dikkatinizi geçmişin şimdiki gerçekliğinden ya da öngörülebilir gelecek gerçekliğinden uzaklaştırdığınızda, enerjinizi geri çağırmış olur ve kendi elektromanyetik alanınız inşa etmiş olmuş olursunuz.
 • Suçluluk, korku, kıskançlık ve hiddet benzer biçimde duygularınız öz-sınırlayıcı olduğunda, onların frekansı daha düşüktür ve enerjiden oldukca madde benzer biçimde hissedersiniz ve o vakit da yaşamınızda değişiklik yaratmanız daha uzun vakit alır.
 • Her şey bilincin bir düşüncesiyle adım atar..
 • Kuantumda var olmanın tek yolu farkındalıktır ya da daha iyi bir ifadeyle, bu âlemi deneyimlemenizin tek yolu farkındalığınızdır, duyularınız değil. Bilinç, farkındalık olduğundan ve farkındalık da dikkat etmek ve fark etmek olduğundan, bir kez duyuların dünyasının ötesine geçtiğinizde, doğrusu kuantum alanının enerjisine dikkatinizi verdiğinizde, bilinciniz frekansın ve bilginin daha büyük bir seviyesine bağlanmış olur.
  Bu, kulağa ne kadar garip gelirse gelsin kuantum alanı boş değildir. O frekans ve enerjiyle dolu sonsuz bir alandır ve tüm frekanslar data taşır. Dolayısıyla kuantum alanını, maddenin fizyolojik dünyasının ve duyularımızın ötesinde titreşmekte olan sonsuz oranda enerji ile dolu bir alan olarak düşünün (yaratma işinde kullanabileceğimiz görünmez enerji dalgaları).Potansiyellerin sonsuz denizinde yüzen tüm bu enerjiyle tam olarak ne yaratabiliriz? Bu bizlere bağlıdır, zira özetle, kuantum alanı tüm olasılıkların var olduğu bir haldir.
 • Ve tamamı sonsuz şimdide olmaktaydı.
 • Her şeyin ötesinde, olduğunuzu düşündüğünüz kişinin ve dünyanın işleme biçimine dair koşullanmış olduğunuz inancının ötesine geçmezseniz, yeni bir yaşam yada alınyazısı yaratma olasılığınız yoktur.

 • Bir daha asla aynı şahıs olmayacaktım.


Doğaüstü Olmak İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Eğer görkemli meditasyonlari yapmak istiyorsanız, bu insanın bu kitabı, tüm meditasyonlari in nedenini ve kavramlarını açıklıyor. Diğer insanlardan inanılmayacak hikayeler. Ama keske bu kadar “istemeye” odaklı olmasaydı zira yeni öğrendiğim gölge terimi 10x daha süratli yolkat ettiriyor. Ya da arketip Jung, çözümleme falan her insana kitabı tavsiye ederim ayda 1 meditasyonlari yapın bence sağlam vi adam (Umut Öztürk)

Biz insanı en güzel halde yaratmışızdır.
( Tin Suresi – 4’ncü Ayet-i Kerime)
Dr.Joe Dispenza’nın tüm kitaplarını okudum ve bu ayeti kerime gönlüme düştü .İnsan ,evren, enerji , duygular , Düşüncelerin önemi ile ilgili Bilimsel araştırmalarla dopdolu bir kitap. Benim için oldukça uzun bir süreç oldu kitapla ilgili kısa ve öz ifade edebileceğim bunlar meraklısına kesinlikle okumasını tavsiye ederim . Sevgiyle Kalın 🙂
Ve kitabından bir cümle : Herhalde en büyük külfet yalnız rahatsız olmak değil rahatsız olmaya aldırmamak olacaktır ne de olsa hastalık gelişimimizin önündeki zorluğun kendisidir.
Bizi daha canlı tutan şey de odur. (B U R A K)


Doğaüstü Olmak PDF indirme linki var mı?


Joe Dispenza – Doğaüstü Olmak kitabı için internette en oldukca meydana getirilen aramalardan birisi de Doğaüstü Olmak PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Joe Dispenza Kimdir?


Joe Dispenza Kitapları – Eserleri

 • Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak
 • Plasebo Sensin
 • Doğaüstü Olmak
 • Plasebo Sensin


Joe Dispenza Alıntıları – Sözleri

 • Düşüncelerinizi ne kadar amaçlı bir halde yönetir ve bu durumdan sıyrılmanın sevincini ne kadar oldukca yaşarsanız, daha üstün bir iradeyle, onun aklıyla ve sevgisiyle o denli oldukca örtüşürsünüz. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Ve tamamı sonsuz şimdide olmaktaydı. (Doğaüstü Olmak)
 • Hepimiz değişik etkilenebilirlik ve telkin seviyelerine sahibizdir ve bu da oldukça geniş bir etkilenebilirlik yelpazesi ortaya çıkarır. Herkes ister dış ister iç gerçekliklerden gelsin düşüncelere, telkinlere ve emirlere karşı kendi etkilenebilirlik seviyesine haizdir ve bu seviyeler de çeşitli değişkenlerle dalgalanma gösterir. Kendi etkilenebilirlik seviyenizi ve tersi olan analitik düşünebilme ile ilgili seviyelerinizi düşünün. Analitik zihniniz ne kadar büyükse (ne kadar çözümleme ediyorsanız), o oranda azca etkilenebilirsiniz anlamına gelir ve tersi de doğrudur, doğrusu ne kadar azca analitik zihne sahipseniz etkilenebilirliğiniz de o oranda artar.Analitik zihin (ya da eleştirel zihin) bilgili zihninizin bir parçasıdır ve onun farkındasınızdır. O neokorteks düşüncelerin bir işlevidir. Neokorteks beynin bilgili farkındalığının olduğu yerdir; o düşünür, gözler, anımsar ve sorun çözer. Analiz eder, karşılaştırır, yargılar, tekrardan düşünür, inceleyip sorar, kutuplaştırır, soruşturup mantığa vurur, akla döker ve yansıtır. O, geçmiş deneyimden öğrenilenleri alır ve onları gelecek sonuçlar üstüne ya da hemen hemen deneyimlenmemiş olan bir olgunun üstüne uygular. (Plasebo Sensin)
 • Kuantumda var olmanın tek yolu farkındalıktır ya da daha iyi bir ifadeyle, bu âlemi deneyimlemenizin tek yolu farkındalığınızdır, duyularınız değil. Bilinç, farkındalık olduğundan ve farkındalık da dikkat etmek ve fark etmek olduğundan, bir kez duyuların dünyasının ötesine geçtiğinizde, doğrusu kuantum alanının enerjisine dikkatinizi verdiğinizde, bilinciniz frekansın ve bilginin daha büyük bir seviyesine bağlanmış olur.
  Bu, kulağa ne kadar garip gelirse gelsin kuantum alanı boş değildir. O frekans ve enerjiyle dolu sonsuz bir alandır ve tüm frekanslar data taşır. Dolayısıyla kuantum alanını, maddenin fizyolojik dünyasının ve duyularımızın ötesinde titreşmekte olan sonsuz oranda enerji ile dolu bir alan olarak düşünün (yaratma işinde kullanabileceğimiz görünmez enerji dalgaları).Potansiyellerin sonsuz denizinde yüzen tüm bu enerjiyle tam olarak ne yaratabiliriz? Bu bizlere bağlıdır, zira özetle, kuantum alanı tüm olasılıkların var olduğu bir haldir. (Doğaüstü Olmak)
 • Yıkıcı duygusal evrelerden birini değiştirdikçe, gövde daha azca kontrolden çıkar ve siz öteki pek oldukca kişilik hususi durumunu değiştirirsiniz. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Tüm parçacıklar, uzam ve dönemin ötesinde maddi olmayan, görünmez bir data alanıyla birbirlerine bağlanır ve bu alan (fikir) ve enerjidir (frekans, şeylerin titreşim hızı). Bu sebeple her atom, örneksiz bir imzaya ve enerji alanına haizdir. Atomlar, kolektif olarak molekülleri oluşturduğunda onlar, data alanlarını paylaşır, sonrasında kendi benzeri olmayan enerji desenlerini yaymaya adım atar. Evrende atomlardan oluşan her şeyin yaymış olduğu örneksiz ve benzeri olmayan bir enerji imzası var ise sizin ve benim de bu şekilde bir imzamız var anlamına gelir. Siz de ben de varlık halimiz temelinde, daima elektromanyetik bir enerji halinde data yaymaktayız. (Plasebo Sensin)
 • Eskiyi elemek ve yeniye yer açmak, bir dönüşüm sürecidir. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Dikkatimizi maddi dünyadan çekip odaklanmamızı bilinmeyen alemine yönelttiğimiz ve şimdiki anda kaldığımız vakit beyin tutarlı bir tarzda çalışır. (Doğaüstü Olmak)
 • Plasebo tesiri, yalnız fikir yardımıyla iyileşmekle ilgilidir. Bununla birlikte, düşüncenin kendisi hemen hemen belirmemiş olan bir duygudur. Düşünceleri duygularla bir araya getirdiğimiz vakit, onlar gerçek olmaya adım atar. Yani o vakit gerçeklik haline dönüşür. Duygusal bir imzaya haiz olmayan bir fikir, boş bir deneyimdir ve bundan dolayı da uykudadır. Bilinmeyen, bilinir kılınmayı bekliyordur. Bir düşünceyi bir deneyimin içine kabul edersek ve sonrasında onu bilgelik haline getirirsek insan olarak evriliriz. Bir aynaya bakıp da yansımanızı gördüğünüzde onun, fizyolojik varlığınızın görüntüsü bulunduğunu bilirsiniz. Peki fakat gerçek benliğiniz, egonuz ve ruhunuz kendilerini iyi mi görecektir? Yaşamınız, zihninizin aynadaki görüntüsüdür ve gerçekte kim olduğunuzdur. (Plasebo Sensin)

 • Bir daha asla aynı şahıs olmayacaktım. (Doğaüstü Olmak)
 • Her şey bilincin bir düşüncesiyle adım atar.. (Doğaüstü Olmak)
 • Bazı insanoğlu bu deneyimi ruhun karanlık gecesi olarak adlandırırlar. O kendini kül olana kadar yakan anka kuşudur.
  Eski beniniz yeni bir tanesinin doğumu için ölmektedir. Elbette hastalık hissedeceksiniz!
  Fakat merak etmeyin mesele yok zira bilinmeyen, yaratmak için en muhteşem yerdir. Bilinmeyen, olasılıkların var olduğu bir yerdir. Bundan daha iyi ne olabilir? Çoğumuz bilinmeyenden kaçmaya şartlanmışızdır, o halde şimdi bizim bilinmeyenin ya da boşluğun içinde ondan korkmak yerine rahat olmayı öğrenmemiz gerekir.
  Şimdi bana boşluğun içindeyken, yönünüzü bulamayacağınız, karşınıza ne çıkacağınızı bilmediğiniz yada geleceği öngöremediğiniz için rahatsız olduğunuzu söylüyorsanız, size aslına bakarsak bu durumun mükemmel bulunduğunu söylerim, zira geleceği öngörmenin en iyi yolu onu yaratmaktan geçer – bilinenden değil, bilinmeyenden. (Plasebo Sensin)
 • Dış dünyanız içsel gerçekliğinizin bir parçasıdır. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Siz bir insan olarak farkındalığınızı arzu ettiğiniz şeye yöneltme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu güç bolluğunu yönetme ve uygun şekilde kullanma becerinizi geliştirmek armağandır. Fikir ve farkındalığınızı nereye koyarsanız, orası sizin gerçekliğinize dönüşür. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Yeni bir şey düşündüğünüz vakit, nörolojik, kimyasal ve genetik olarak değişmeye başlarsınız. Aslında, sıradışı bir öğrenme süreci, yeni düşünme biçimleri ve taze deneyimler ile saniyeler içinde bile binlerce yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bu, yalnız düşünerek, yeni genlerinizi derhal bireysel olarak aktive edebileceğiniz anlamına gelir. Bu zihnin maddeye olan üstünlüğüdür. (Plasebo Sensin)
 • Dikkatinizi geçmişin şimdiki gerçekliğinden ya da öngörülebilir gelecek gerçekliğinden uzaklaştırdığınızda, enerjinizi geri çağırmış olur ve kendi elektromanyetik alanınız inşa etmiş olmuş olursunuz. (Doğaüstü Olmak)
 • Kendinizi ya da kendinizin ve yaşamınızın anılarını aşmayı öğrendiğiniz vakit sizi geçmişim şimdiki gerçekliğine bağlayan her şeyle, beraberce, her yerle ve tüm zamanlarla bağlarınızı koparmış olmuş olursunuz. (Doğaüstü Olmak)
 • Duygular iş başındaki enerji olduklarından, dış yaşamınızdan deneyimlediğiniz ve etkileşim kurduğunuz her şey, kendisine bağlı enerji yüklü bir duygu ihtiva eder. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)
 • Bu sebeple hiçbir vakit yeterince vakit yoktur ve her şey oldukca vakit alır. (Plasebo Sensin)
 • Değişim gösterdiğinizde, her türlü çevresel koşuldan daha üstün bir içsel düzeni ezberlemişsinizdir. Bu, enerjinizi yüksek meblağ, yeni bir gerçeklikte bedeninizden, çevreden ve bağımsız olarak bilgili kalmanızı sağlar. (Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak
ataşehir escort pendik escort bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler