Dolar, Euro, Altın, Çeyrek Altın, Gram Altın Bugün Kaç Lira? 25 Şubat Cuma - Webhaberim
Dizi Haberleri

Dolar, Euro, Altın, Çeyrek Altın, Gram Altın Bugün Kaç Lira? 25 Şubat Cuma

Dolar, Euro, Altın, Çeyrek Altın, Gram Altın Bugün Kaç Lira? 25 Şubat Cuma…. Uzun süredir sabitlediği kabul edilen döviz ve altın tutarları son bir kaç gündür gene hareketlenmeye başladı. Dünyada yaşanmış olan gelişmeler doğrultusunda tüm ekonomilerde çalkalanmalar olurken bundan en oldukça etkilenenler içinde Türkiye’de bulunuyor. Rusya – Ukrayna krizinin harbe dönüşmesi ile bu harbe dünya piyasalarının tepkisi, Türkiye’de acele hissedilirken TL gene kıymet kaybı yaşamaya başladı. Altın fiyatlarının artması ile beraber bir taraftan da dövizde yükselmeler yaşandı. Dün büyük bir yükseliş meydana getiren dolar, altın vs. gün sonunda geri düşüşe geçmişti. Peki altın, dolar vs. de durum bugün iyi mi? Dolar, Euro kaç TL ? Altın kaç TL oldu?

Dolar/TL dün yükseldiği 14.60 seviyesinin arkasından 25 Şubat sabahına 13.95 seviyesinde başlıyor. Gram altın fiyatı ise hem kurdaki hem ons altındaki düşüşle 920 TL’den 860 TL’ye indi. Düşüşte Rusya – Ukrayna gerilimine yönelik yaptırım belirsizliğinin ortadan kalkması öne çıkıyor.

Rusya ve Ukrayna geriliminin Rus güçlerinin ülkeyi işgale başlamasıyla yerini sıcak çatışmaya bırakması dün TL cephesinde sert satışlara niçin olmuş ve TL gelişen ülke paralarından negatif ayrışmıştı.

Dolar kuru, petrol fiyatlarındaki sert artış ve jeopolitik riskler sebebiyle dün 14.60 üzerini kontrol ederken piyasalarda yaptırımlar sonrası yaşanmış olan rahatlamayla, Türkiye’nin 5 senelik CDS’si geri çekilirken TL kayıplarının bir kısmını geri aldı.

25 Şubat sabahında dolar 14 TL altında 13.95 bandında işlem görüyor. Euro/TL ise 15.70 seviyesinde. Dün 920 TL’ye kadar yükselen gram altın fiyatı hem kurdaki düşüş hem de ons altındaki düşüşle 860 TL seviyesine geriledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri