Genel

DSİ (Devlet Su İşleri) acil olarak duyurdu: Kamu personel alımına başladı! En az lise mezunları işe alınacak

Editörün SeçtikleriEngelli Personel Alım İlanlarıEski Hükümlü Alım İlanlarıİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

DSİ (Devlet Su İşleri) acil olarak duyurdu: Kamu personel alımına başladı! En az lise mezunları işe alınacak

Kamu kurumları İŞKUR üstünden personel alımına devam ediyor. Bu kapsamda bugün son dakika gelişmesi yaşandı. Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunları arasından personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımın bilgileri açıklanırken, başvuruların 19 – 23 Eylül içinde olacağı ifade edildi. İşte DSİ personel alım bilgileri

Devlet Su İşleri (DSİ) İŞKUR üstünden personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilanda puantör kadrosunda 5 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Alımların 4 tanesinin engelli, 1 tanesinin de terör mağduru kadrosunda olacağı açıklandı.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK

Başvurular İŞKUR üstünden online bir halde gerçekleştirilecek. 19 Eylül tarihinde süregelen başvurular 23 Eylül tarihinde sona erecek. Aşağıdaki duyuru numarasını İŞKUR’un açık iş ilanları kısmından arattığınızda DSİ personel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İlan Numaraları

Engelli Kadrosu İçin: 00007042499

Eski Hükümlü/Terör Mağduru Kadrosu İçin: 00007042499

ORTAK BAŞVURU ŞARTLARI

1-Son müracaat zamanı itibariyle 18 yaşını tamamlamış

2-T.C. vatandaşı olmak.

3-Askerlikle ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf yada tecilli olmak).

4-Alım il düzeyinde karşılanacak olup, Samsun ilinde ikamet eden kişiler başvuruda bulunabilecektir. Adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Başvuru süresi içinde ikametini Samsun’a taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

5-Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum yada gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti yada iltisaklı veya bunlarla irtibatı bulunmamak.

6-Terör örgütleriyle fiil birliği içinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

7- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

8-Kamu kurum ve kurumlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden yada meslekten ihraç edilmemiş olmak.

9-İşe göndermede öncelik hakkına haiz olan adaylardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye haiz olmak.

10-Açık iş pozisyonları için imtihan yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanacak adaylar Noter huzurunda kura çekimiyle belirlenecektir.

Samsun İş Kurumu tarafınca Bölge Müdürlüğüne gönderilen listede detayları bulunan müracaat sahiplerinin tamamının yer alacağı listelerden açık işgücü sayısının 4 katı asil aday, 4 katı yedek aday kura sonucu belirlenecektir.

Kura çekilişi 30 Eylül 2022 tarihinde 09:00 da DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda (Bahçelievler Mahallesi, İstiklal Caddesi, No:148 İlkadım / SAMSUN) yapılacaktır. Kura çekimini seyretmek isteyen adayların ülkemizi tesiri altına alan COVİD-19 salgını sebebiyle mesafeli oturma sistemine ve hijyen kurallarına uyması zorunludur. Kura çekimi sonucunda sınava girmeye hak kazananların sıralaması DSİ 7. Bölge Müdürlüğü resmi web sayfasında (bolge07.dsi.gov.tr) bildiri mahiyetinde yayınlanacaktır.

11-Imtihan tarih, saat ve yeri ondan sonra DSİ 7. Bölge Müdürlüğü resmi web sayfasında (bolge07.dsi.gov.tr) bildiri mahiyetinde duyurulacak, adayların adresine ek olarak tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Engelli Kadrosu İçin

– 31 yaşından gün almamış olmak

– Lise ve dengi okul mezunu olmak

Eski Hükümlü/Terör Mağduru Kadrosu İçin

– 36 yaşından gün almamış olmak

– En az lise en fazla lisans mezunu olmak

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri