Güncel

Dünyada En Çok Tercih Edilen 5 Tane Resim Üzerine Yazı Yazma Uygulamaları

Canva Uygulaması

Canva uygulaması poster, kitap kapağı, posterler, toplumsal medya platformları için video ve sunum, özgeçmiş(cv)logo şeklinde etkinlikleri bir arada yapabileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulama olarak karşınıza çıkmaktadır. Canva uygulamasını elektronik cihazlarınızda yer almakta olan store uygulamasına ücretsiz bir şekilde web erişimi aracılığı ile indirdikten derhal sonrasında ilk ilk olarak canva sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer daha ilkin Canva sitesine kayıt yaptırıp üye olmadıysanız ne olursa olsun üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Genellikle burada size canva sitesi e posta kanalıyla kaydolma, mail adresi aracılığı ile kaydolma ya da Facebook hesabı üstünden kaydolma seçenekleri sunmaktadır. Sizler bu seçeneklerden herhangi birini kolaylık ile seçebilme olanağına sahipsiniz. Giriş işlemlerinizi başarı ile tamamladıktan derhal sonrasında sol bölümde text kısmı görmüş olacaksınız. Text kısmında resminizin üstüne istediğiniz yazı başlığını ekleyebilme olanağına sahipsiniz. Son olarak ise yazıyı seçtikten sonrasında fotoğraf üstüne yazı yazma işlemini tamamlamak için indir seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Buradan sonraki işlemde ise artık Canca sitesi üstünden

Befunky Uygulaması

Befunky uygulaması fotoğraflara efekt veren ve fotoğraflar üstüne yazı ekleme işlemlerinde kolaylık elde eden bir uygulama olarak karşınıza çıkmaktadır. Befunky uygulaması ile beraber hem de fotoğraflarınıza kolaj uygulaması yapabilme olanağına sahipsiniz Befunky sitesine giriş yaptıktan derhal sonrasında sol alt bölümde get started yazısı ile karşı karşıya kalacaksınız. Buradan direkt olarak get started kutucuğuna basarak edit photo kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Üst bölümde open kısmı karşınıza çıkacaktır. Buradan yüklemeyi düşündüğünüz fotoğrafı seçerek computer kutucuğuna giriş yapınız. Sol alt bölümde text bölümünden fotoğraf üstüne yazmak istediğiniz yazı stilini tercih etmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonrasında arzu ettiğiniz yazı stilini resminize ekleyip galeriye kaydet kısmına basmayı unutmamalısınız.  Aksi taktirde yaptığınız işlemler kaydedilmemiş olur.

İnstagram Sosyal Medya Uygulaması ile Resim Üzerine Yazı Yazma

İnstagram toplumsal medya platformu dünyada milyonlarca kişinin takip etmiş olduğu canlı gösterim açma, video yayınlama, fotoğraf çekme ve paylaşma, fotoğraf ya da videoların altına yorum yapma, arama yapabilme uygulamasıdır. Tüm bu işlemleri İnstagram tek çatı altında toplamaktadır. İnstagram toplumsal medya platformu üstünden fotoğraf üstüne yazı yazabilme olanağına sahipsiniz. Bunun için lüzumlu adımlar aşağıda maddeler halinde yer verilmiştir:

  • İlk ilkin İnstagram toplumsal medya hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Burada kullanıcı adı ve şifrenizi doğru ve eksiksiz yazdığınızdan güvenli olmalısınız.
  • İnstagram toplumsal medya hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında ana sayfada sol üst bölümde karşınıza İnstagram hikayeler kısmı çıkacaktır.
  • İnstagram hikayeler kısmına tıklayarak doodle ve font imgelerinden herhangi birini seçmeniz gerekmektedir. Eğer doodle imgesini tercih ederseniz elle yazmanız için size dört tane fırça verilecekler. Renk skalasından istediğiniz herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra fırçanızın kalınlık ya da inceliği tamamen sizin keyfinize gore sizlere sunulmaktadır.
  • Eğer İnstagram toplumsal medya hesabınız üstünden font yazı tiplerini seçmek isterseniz bu sefer gene aynı şekilde yazı tipleri için renk skalasından renk tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Renginizi belirledikten sonrasında yazı tipini de belirleyerek İnstagram hikayeler bölümünden kolaylık ile fotoğraf üstüne yazı yazma işlemleriniz gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz.

Text On Photo Uygulaması

Text on photo uygulaması ile beraber fotoğraf üstüne kolaylık ile yazı ekleyebilme olanağına haiz olduğunuzu bilhassa ifade etmek isteriz. Bunun yanı sıra Text On Photo uygulaması yalnızca resimleriniz üstüne yazı eklemek ile kalmaz hem de resimlerinizin boyutunu kırpar.  Text On Photo uygulaması ile beraber istediğiniz şeklinde fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Microsoft Word Uygulaması İle Birlikte Resim üstüne Yazı Yazma İşlemi

Microsoft Word uygulaması üstünden fotoğraf üstüne yazı yazabilme olanağına sahipsiniz. Gelin hep beraber adım adım Microsoft Word uygulaması üstünde resimlere yazı yazma işlemlerine göz atalım:

  • Resmi ya da nesneyi seçmeniz gerekmektedir.
  • Ardından Resim Biçimi ya da Biçim Biçimi kutucuğuna basmanız gerekmektedir.
  • Bir sonraki işlemde Metni Kaydır kısmına tıklayıp buradan ve Düzenle bölümünü seçmelisiniz.
  • Pencere yeterince geniş bir düzene kurulmuşsa, Word Metni Kaydır direkt Resim Biçimi sekmesinde sizlere görüntülenmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri