Genel

E-Devlet’ten hat iptali nasıl yapılır?

Müesseselere gitmeden hat iptali işlemini e devlet üstünden reelleştirmek artık olası. Peki, E-Devlet’ten hat iptali nasıl yapılır? İşte ayrıntılar.

Günümüzde işleri, bir yere gitmeden rahat bir halde çözmek oldukça rahat. Bu işleri tek bir yerden yapmak ise daha ergonomik oluyor. Bilhassa hat iptali işlemini reelleştirmek birçok şahsın çilesi haline geldi. Evvelden hat iptali yapmak için ilgili bayiye gitmek gerekiyordu. Bu konum ise çeşitli karmaşıklığa niçin oluyordu sadece e-Devlet, hat iptali için kullanmakta olanlara ayrı bir alternatif sunuyor.

Sunulan hizmet kapsamında şahıslar,e-Devlet üstünden rahat bir halde hat iptali yapabiliyor.
Bunun için ise yapılması ihtiyaç duyulan ilk şey, hat iptali yapmak isteyenlerin yazılı bir müracaatta bulunması oluyor. Bu uygulama yardımıyla ise üyeler, güçlük yaşamdan fesih arzında bulunuyor. e-Devlet hat iptali için yapmanız gerekenler şu halde:

öncelikli olarak e-Devlet resmi web sayfasına gidin.

Kişisel bilgilerinizi girerek bilgilerinizi doğrulayın.

Daha sonrasında arama butonuna feshetmek istediğiniz cerrahın adını yazın. Bu bölümde, girmiş olduğunuz standart e-Devlet parolası güvenlik sebebiyle kafi değil.
Bu işlemden sonrasında fesih işleminizi reelleştirmiş oluyorsunuz.

e-Devlet hat iptali için bu işlem gerekiyor

e-Devlet üstünden ‘Fesih Müracaatı‘ hizmetini kullanmak için standart parolanın yanı sıra yüksek güvenlikli kimlik doğrulama usullerinden birini kullanmanız gerekiyor. Yaptığınız işlemin hukuken geçerli olması ve kişisel bilgilerin güvenliği açısından kullanmakta olanlar, bu koşulu yerine getirmelidir.

Bundan dolayı mobil imza, elektronik imza, T.C.
Bunun yanı sıra e-Devlet’ten meydana getirilen fesih müracaatından sonrasında, 24 saat içinde hizmete bağlı fiyatlandırma, hizmet sağlayıcı tarafınca durduruluyor.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri