Genel

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

 Emekli bayram ikramiyesi senede iki kere veriliyor. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı evvelinde ikramiye emeklilerin hesaplarına uyuyor. Ramazan Bayramı 2022 senesinde 2 Mayıs tarihinde başlamış olacak. emekli maaşı’nın ne kadar olacağına dair araştırmalar sürat kesmeden devam ediyor. Peki, Emekli bayram ikramiyesi ne zaman uyuyacak? İşte ayrıntılar.

Emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olduğu inceleniyor. Bayram ikramiyesi uygulaması 2018 senesinde başladı ve hali hazırda devam ediyor.
Bu tarihten evvel emekli ikramiyelerinin hesaplara geçmesi planlanıyor. Emekliler geçen yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda 1.100 TL ikramiye aldılar. Şimdi gözler 2022 ikramiyesine çevrildi. İşte ayrıntılar

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Prof. Dr. Cem Kılıç, “Emeklilere ikramiye uygulaması 2018 senesinde başladı. 2018’de senede 2 kere olmak suretiyle tam emeklilere 1000 lira bayram ikramiyesi verilmişti.
Hükümet bu arzı değerlendirecektir. Benim varsayımıma nazaran emekli ikramiyesi 2000 lira etrafına çekilebilir.” dedi.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2.500 OLUR MU?

Özgürlük yazarı Yalçın Bayer mevzuyu köşesine taşıdı. İşte Bayer’İn yazısındaki ilgili kısım:

2 Mayıs Pazartesi günü başlamış olacak Ramazan Bayramı’na 69 gün varken emekliye ödenecek ikramiyelere ilişkin çeşitli sayılar havada uçuşmaya başladı.
CHP, bayram ikramiyelerinin 4.253 lira olan net minimum fiyat seviyesinde tespit etilmesini önerdi.

Ancak bu önerinin kabul edilmesi mümkün görünmüyor. Kamuoyunda 1.100 liralık mevcut ikramiyeye yüzde 80-85 aralığında zam yapılarak 2.000 liraya çıkarılacağına ilişkin görüşler öne sürülüyor. Bir grup emekli yollamış olduğu iletide, “Politik istem aileleri ile beraber popülasyonun üçte ikisini oluşturan emeklilerin ikramiyesi ile çehreleri gülümse ettirmeli” diyor.

Yılbaşında işgören emeklisinin tutarında ek zam ile beraber yüzde 30.5 oranında çoğalış olurken, ek zamdan yoksun bırakılan emekçi ve Bağ-Kur emekli aylığında yüzde 25.47 oranında çoğalış reelleşti.
Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs tarihinde başlamış olacak.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri